Najbliższa sobota w parku, to nie tylko bieg parkrun. Będzie można oddać krew, a także się zarejestrować jako potencjalny dawca szpiku, ale również nauczyć się jak udzielić pierwszej pomocy. 

Tradycyjnie o godzinie 9:00 odbędzie się już 117 bieg parkrun. Do przebiegnięcia, przejścia, przetruchtania będzie dystans 5 km. Aby wziąć udział w biegu, należy dokonać tylko bezpłatnej rejestracji na stronie http://www.parkrun.pl/lubin/ i na bieg przyjść z wydrukowanym kodem.

Ale to nie wszystko. Na terenie parku pojawi się krwiobus, gdzie będzie można oddać krew, oraz namiot Stowarzyszenia Strażacy Wspólnie przeciw Białaczce, w którym będzie można, między innymi, zarejestrować się jako potencjalny dawca szpiku kostnego. 

Zachęcamy wszystkich, którzy w tym dniu wybiorą się do parku na spacer lub na bieg parkrun, aby oddać krew lub zostać potencjalnym dawcą szpiku. – zaprasza Paweł Gębalski, prezes Stowarzyszenia, które przy współpracy z DKMS organizuje rejestrację. – Dla każdego, kto w tym dniu się zarejestruje, czeka niespodzianka związana z Naszym Stowarzyszeniem. 

Ponadto jeden z lubińskich klubów fitness przygotował specjalny pokaz.

Dodatkowo na specjalnie przygotowanym stoisku będzie można uzyskać informację na temat zdrowego żywienia i diety.

Nie zabraknie także pokazów udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Zostaną one przeprowadzone przez strażaków ochotników z OSP Krzeczyn Wielki oraz OSP Jaczów.

Każdy będzie mógł zobaczyć z bliska średni wóz bojowy, który zostanie udostępniony przez OSP Niemstów. Na pytania odnośnie pracy strażaków ochotników odpowiedzą druhowie m.in. z jednostek OSP Strzebiń (ponad 250 km od Lubina), Smardzów, Lubliniec oraz Jaczów. 

Motywem przewodnim strażackiej akcji będzie hasło “WITAJ SZKOŁO”

Przypominamy, że wszystkie akcje Stowarzyszenia Strażacy Wspólnie przeciw Białaczce są skierowane na pomoc dla Filipka Ratajczaka, który choruje na białaczkę limfoblastyczną, oraz ma chore serce – zespół niedorozwoju lewego serca. O chorym trzylatku pisaliśmy TUTAJ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoją nazwę