Liczba 35 mocno wpisała się w akcję krwiodawców z HDK Serce Górnika i RCKiK w Lubinie.  W pierwszy dzień zbiórki krwi udało się przekroczyć pierwsze 35 litrów.W ostatni dzień  jeden z krwiodawców  oddał swój 35 litr krwi. Cale przedsięwzięcie zorganizowano z okazji 35 – lecia Zbrodni Lubińskiej. 

 

To kolejna akcja górników – krwiodawców z HDK Serce Górnika ZG Lubin, która zakończyła się sukcesem. w ciągu kilku dni od 25 sierpnia do 1 września udało się pobrać ponad 110 litrów krwi. Symboliczną okazją do organizacji zbiórki krwi była ważna data w historii Lubina.  – Organizacji tej akcji przyświecał nam cel upamiętnienia śmierci 3 osób, zbrodni popełnionej podczas manifestacji w Lubinie 31 sierpnia 1982 roku. Jest to także okazja przybliżenia części historii naszym młodszym mieszkańcom tego pięknego miasta. Naszym celem było uzbieranie 35 litrów już pierwszego dnia i udało się,bo pierwszego dnia do punktu  przyszły 84 osoby. Dla każdego krwiodawcy mamy przewidziany jakiś upominek: długopis, smycz. Jest bardzo dużo gadżetów, które dostaliśmy  dostaliśmy od spółki Energetyka i KGHM – mówi Krzysztof Majstrowicz, sekretarz HDK Serce Górnika ZG Lubin.

W magię liczby 3 wpisał się też Mirosław Majcher członek klubu HDK Serce Górnika, który w ostatni dzień akacji oddał swój 35 litr krwi.  Krew oddaje od 1990 roku. 

 

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoją nazwę