Parkingi dla niepełnosprawnych w okolicy ośrodków medycznych cieszą się sporą popularnością wśród kierowców nieuprawnionych do korzystania  z nich. Dla dwóch z nich zajęcie miejsc parkingowych w okolicy szpitala MCZ zakończyło się w poniedziałkowy poranek mandatem. Jeden z pojazdów został odholowany, co narazi właściciela na dodatkowe koszty. 

 

 

Jak mówią lubińscy policjanci z wydziału ruchu drogowego zajmowanie parkingów dla osób niepełnosprawnych przez kierowców do tego nieuprawnionych jest plagą szczególnie  w okolicy szpitala MCZ w Lubinie. Poniedziałek 14 sierpnia dla dwóch takich delikwentów zakończył się sporym wydatkiem.  Prośbę o interwencję do naszej redakcji skierowała lubinianka, która przywiozła do szpitala starsza kobietę. Choć sama miała prawo skorzystać z miejsca parkingowego dla osób niepełnosprawnych, to nie mogła tego zrobić, bowiem obydwa wyznaczone parkingi zajęli kierowcy, którzy nie powinni tego robić. Lubinianka poprosiła o zawiadomienie policji. Posypały się mandaty,punkty karne, a jeden z pojazdów został odholowany. 

 – Parkowanie na miejscu dla niepełnosprawnych jest wykroczeniem zagrożonym grzywną, czyli mandatem karnym w wysokości 500 zł. W takim wypadku kierowca otrzymuje również 5 punktów karnych. Na parkingu w okolicy MCZ dziś ujawniono dwa pojazdy. W jednym przypadku kierowca został ukarany  mandatem i punktami, natomiast w drugim auto odholowano na parking. Właściciel tego pojazdu musi się liczyć dodatkowo z kosztami  odholowania pojazdu  – mówi asp. sztabowy Jan Pociecha rzecznik prasowy Komendanta Policji Powiatowej w Lubinie. 

Poprzedni artykułNajwyższa jakość – MCZ po recertyfikacji
Następny artykułRatujmy kobiety

1 KOMENTARZ

  1. jak było gdzie zaparkować to nikt by nie kombinował.Taki duży szpital a brak odpowiedniego parkingu wstyd

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.