Miedziowe Centrum Zdrowia S.A. w Lubinie od dłuższego czasu posiada wszystkie certyfikaty ISO. Co trzy lata MCZ poddaje się tak zwanej recertyfikacji. Dziś medyczna spółka jest po kolejnym takim procesie. Kolejny już raz otrzymała certyfikaty pod kątem Systemu Zarządzania Jakością, Systemu Zarządzania Środowiskowego i System Zarządzania Bezpieczeństwem i Higieną Pracy. Wynik kontroli mówi jasno – w MCZ jest najwyższa jakość.

 

 

Czym jest certyfikat? Jak czytamy w encyklopedii PWN nazwa wywodzi się ze średniowiecza, a z łaciny certificatus oznacza nic innego, jak „poświadczony”. Zatem certyfikat to zaświadczenie, dowód zapewniający, że wyrób, proces lub usługa są zgodne z określoną normą lub przepisem prawnym. W Polsce każda szanująca się i będąca na bardzo dobrym poziomie firma chce mieć takie świadectwa. Stara się zatem ciągłą pracą o to, by wyznaczone jednostki po skrupulatnych kontrolach wystawiły certyfikaty. Polskie Centrum Akredytacji upoważniło w kraju 31 jednostek do przeprowadzania takich kontroli i wystawiana dokumentów.

“MIEDZIOWE CENTRUM ZDROWIA” S.A. po kontroli przeprowadzonej przez firmę ISOCERT, 26 lipca 2017 roku otrzymało Certyfikat Systemu Zarządzania ISO. W zakres certyfikacji wchodzą usługi medyczne w zakresie diagnostyki laboratoryjnej i obrazowej, profilaktyki i promocji zdrowia, pomocy doraźnej, lecznictwa ambulatoryjnego POZ i specjalistycznego, leczenia szpitalnego zachowawczego i zabiegowego, medycyny pracy oraz rehabilitacji. – Uzyskaliśmy wszystkie potrzebne certyfikaty na kolejne trzy lata. Dotyczy to nie tylko szpitala, ale wszystkich przychodni, laboratoriów, jednym słowem wszystkich naszych jednostek. Byliśmy sprawdzani pod kątem bezpieczeństwa informacji, przepływu informacji, prowadzenia wszelkiej dokumentacji, bezpieczeństwa informatycznego również – mówi Piotr Milczanowski, prezes zarządu “MCZ” S.A. W Lubinie. – To kolejna recertyfikacja. Nasza firma pracuje na to cały czas. To nie jest tak, że co trzy lata się spinamy. Co roku jesteśmy kontrolowani również wyrywkowo. Ta ostatnia kontrola była kompleksowa pod kątem certyfikatu ISO. Utrzymujemy dobry poziom bez przerwy – dodaje prezes Milczanowski.

Kontroli pod kątem recertyfikacji poddawany był zarówno szpital w Lubinie, jak i przychodnia, oraz placówki w Głogowie przy ulicy Sportowej 1B, Legnicy przy Okrzei 14A oraz Rudnej przy ulicy Polnej 3.

Kontrolowano i wystawiono certyfikaty w zakresie Systemu Zarządzania Jakością, Systemu Zarządzania Środowiskowego i System Zarządzania Bezpieczeństwem i Higieną Pracy.

“MCZ”S.A . od lat otrzymuje wszelkie świadectwa wysokiej jakości i wyróżnienia. Na koncie spółki są takie laury jak Perła Medycyny, Liderzy Ogólnopolskiego Systemu Ochrony Zdrowia, Diamenty Forbesa, nagroda Fair Play, Gazela Biznesu, Skrzydła Zdrowego Biznesu, Czyste leczenie – Czysty szpital, Bezpieczny Szpital, a od 2008 roku Certyfikaty ISO. Ostatni Certyfikat ISO ważny jest od 30 lipca 2017 do 29 lipca 2020 roku.

Poprzedni artykułSobotni Parkrun po raz 113
Następny artykułJeden z mandatem, drugi dodatkowo odholowany