Choć do  XXXII Biegu Barbórkowego jeszcze prawie 3 miesiące to już ruszyły zapisy. Podobnie jak rok temu, ilość miejsc jest ograniczona, a chętnych do udziału obowiązuje wpisowe. Bieg w tym roku odbędzie się 22 października.

 

 

Tysiące uczestników, kilka kategorii dodatkowych i Bieg Główny na 10 km, wydarzenie nie tylko ogólnopolskie, ale międzynarodowe organizowane przez KGHM Polska Miedź, głównie oddział ZG Lubin przy współpracy RCS – tak w kilku słowach można opisać Bieg Barbórkowy, który w Lubinie odbywa się już od ponad 30 lat. Od kilku lat zapisy na bieg prowadzone są internetowo, a uczestnicy muszą wnieść opłatę -25 zł za pakiet startowy bez koszulki i  50 zł za pakiet startowy z pamiątkową koszulką. Jak informują organizatorzy ta opcja możliwa do 20 września 2017.

Zapisy możliwe są już dziś poprzez stronę: http://super-sport.com.pl/zapisy-formularze/1400-32-bieg-barborkowy-o-lampke-gornicza.html

W pierwszych edycjach Bieg Barbórkowy o “Lampkę Górniczą” organizowany był tylko dla górników. Dziś udział w zawodach zgłaszają Polacy z całego kraju. Nie brakuje też biegaczy spoza granic nie tylko Polski, ale też Europy.  Na chętnych czeka w sumie 13 kategorii. Bieg główny jest otwarty dla wszystkich. Odbywa się na dystansie 10 km trasą ulicami Lubina. Start ma miejsce o godzinie 10 22 października. Przed nim na stadionie RCS odbędzie się szereg biegów dodatkowych zarówno indywidualnych, jak i grupowych dla dzieci i dorosłych.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoją nazwę