W szpitalu RCZ w Lubinie przy Bema jest nowy szef. To Lidia Albrechowicz, która jest zarówno  nowym prezesem Regionalnego Centrum Zdrowia , jak i dyrektorem szpitala.  Zastąpiła na tym stanowisku Jarosława Sołowieja, który obejmie inne obowiązki w ramach Grupy EMC Szpitale.

 

– Lidia od wielu lat jest nieodłączną częścią Grupy EMC i szpitala w Lubinie. Jej wiedza, poczucie odpowiedzialności i zaangażowanie gwarantują, że szpital jest w dobrych rękach – powiedział Rafał Szmuc, prezes zarządu Grupy EMC.
Lidia Albrechowicz ukończyła studia MBA na Uczelni Łazarskiego w Warszawie. Z  Grupą EMC związana jest od 12 lat, początkowo m.in. jako prezes przychodni LUBMED, a później jako członek zarządu RCZ i dyrektor operacyjny szpitala.
No wy szef będzie dowodził Szpitalem RCZ, w którym każdego roku hospitalizowanych jest ponad 17 tys. pacjentów. 1 lipca uruchomiony w nim został Szpitalny Oddział Ratunkowy, zlokalizowany w nowo wybudowanym skrzydle szpitala. Oprócz SOR mieści się w nim nowoczesny blok operacyjny z pięcioma salami operacyjnymi, diagnostyka obrazowa i pracownia endoskopowa. Od marca 2017 roku chirurgów onkologicznych z Lubina – jako pierwszych w Polsce – wspiera oparta na sztucznej inteligencji platforma IBM Watson Oncology. Jej zadaniem jest asystowanie lekarzom w poszukiwaniu jak najlepszych rozwiązań diagnostycznych i terapeutycznych w oparciu o zgromadzone informacje naukowe.
Szpital RCZ należy do Grupy EMC od 2014 roku. EMC prowadzi 10 szpitali i 26 przychodni na terenie całego kraju. 89% przychodów Grupy pochodzi z kontraktów z Narodowym Funduszem Zdrowia. Obecnie szpitale należące do sieci świadczą usługi dla ponad miliona mieszkańców z terenu województw: dolnośląskiego, opolskiego, zachodniopomorskiego, pomorskiego, śląskiego i mazowieckiego.

inf.fot. RCZ

Poprzedni artykułWeź udział. 73. rocznica Powstania Warszawskiego
Następny artykułRuszyły zapisy na Bieg Barbórkowy