Uczelnia Jana Wyżykowskiego w Polkowicach jest liderem projektu DIMBI, czyli Developing the Innovate Methodology of Teaching Business Informatics – Opracowanie innowacyjnej metodologii nauczania Business Informatics. Projekt ten finansowany jest w ramach programu Erasmus+.

 

Uczelnia Jana Wyżykowskiego w Polkowicach, posiadająca filię w Lubinie pozyskała ponad 111 tys. euro na projekt dotyczący współpracy na rzecz innowacji i wymiany dobrych praktyk.

– Projekt kończy się i chcielibyśmy pochwalić się jego efektami. Udało nam się w ramach projektu osiągnąć szereg przedsięwzięć. Po raz pierwszy w Europie uczelnie partnerskie zebrały się po to, aby móc zastanowić się nad treściami dydaktycznymi, metodologią kształcenia dotyczącą Business Informatics. Liderem projektu jest nasza uczelnia oraz trzy instytucje partnerskie: Uniwersytet we Wrocławiu, Uniwersytet Ekonomiczny w Warnie z Bułgarii i firma badawczo rozwojowa Paragon Europe z Malty. Celem projektu była poprawa jakości kształcenia w zakresie modernizacji programu kształcenia Business Informatics. Naszym założeniem jest przygotowanie takich rezultatów w postaci konkretnych produktów, jak metodologia i program kształcenia, jak i podręczniki, by z tych podręczników i specjalnego portalu edukacyjno – informacyjnego mogły korzystać inne uniwersytety w kraju i Europie. Zakładamy, że dwa przedmioty udało nam się przygotować. Ofertę w zakresie Business Inteligent oraz Data Warehouse. To był proces poprzedzony wieloma działaniami w zakresie prac badawczych  – mówi kanclerz dr Dariusz Zając Uczelni Jana Wyżykowskiego w Polkowicach.

Poprzedni artykułRuszyły zapisy na Bieg Barbórkowy
Następny artykułLubin powstańcom w 73. rocznicę – FOTO