60 – lat temu potwierdzono odkrycie złoża rud miedzi na monoklinie przedsudeckiej. Dziś z tej okazji w KGHM Polska Miedź świętuje się jubileusz tego ważnego dla regionu odkrycia. Rocznicę geologicznego przełomu uświetniła dwudniowa konferencja pt. „ 60 lat doświadczeń inspiracją do nowych wyzwań”. Wzięli w niej udział zarówno przedstawiciele branży wydobywczej, jak pracownicy naukowi ze znaczących polskich uczelni.

 

Jubileusz 60 – lecia odkrycia złoża rud miedzi to szereg różnorodnych uroczystości. Obok marcowej akademii w Sieroszowicach, składania kwiatów pod pomnikiem jest też miejsce na naukowe rozmowy na temat odkrycia sprzed 60 lat, ale też wyzwań jakie eksploatacja złoża stawia przed miedziową spółką. W piątek 9 czerwca w Centrali KGHM rozpoczęła się dwudniowa konferencja pt. “60 lat doświadczeń inspiracją do nowych wyzwań”. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele kopalń z KGHM Polska Miedź, geolodzy, ale też naukowcy z wielu polskich uczelni.

– Wszystkim uczestnikom dzisiejszej jubileuszowej konferencji pragnę serdecznie podziękować za wewnętrzną ciekawość oraz zaangażowanie w odkrywaniu wiedzy o skarbach tej ziemi. Życzę również, by dalsza współpraca z KGHM Polska Miedź była nieustającą inspiracją dociekań naukowych, nowych, obiecujących kierunków badań oraz pozwalała na uzyskiwanie satysfakcji osobistej z podejmowanych wyzwań badawczych – mówił Piotr Walczak, prezes ds. produkcji w KGHM Polska Miedź.

W sobotę 10 czerwca uczestnicy konferencji wzięli udział w sesjach plenarnych, czyli zwiedzaniu kopalń. 

Poprzedni artykułDwie dotacje na milionowe kwoty dla MCZ S.A.
Następny artykułPark Leśny – idź na piknik pomóż naprawiać miasto