Działacze lubińscy, którym nie do końca odpowiada rewitalizacja Parku Leśnego, czyli strzelnicy w proponowanej postaci nie odpuszczają. Zapraszają lubinian do rozmów i spotkania w najbliższą niedzielę 11 czerwca o godzinie 15.00 do Parku Leśnego na piknik.

 
W marcu rozpoczęto ogradzanie Parku Leśnego i mimo sprzeciwów lubinian ukończono inwestycję, która jest pierwszym krokiem do rewitalizacji i zmiany charakteru lubińskiej strzelnicy. Jak bardzo zmieni się Park Leśny i czy nadal będzie stał otworem dla lubinian nie wiadomo, bo działacze, którzy chcą uzyskać szczegółowe informacje i porozmawiać z prezydentem Lubina nie mogą tego uczynić. Włodarz miasta mimo jak dotąd nie spotkał się z grupą lubinian, która walczy o nie odcinanie Parku od miasta płotem i nie zmienianie go w zapowiedziany Park Militarny. Mimo petycji, pism i pikiet pod Urzędem Miejskim prace na strzelnicy toczą się a w ogrodzeniu, które powstało wokół Parku Leśnego brakuje już tylko bram. Korzystając z okazji, że teren nie jest jeszcze całkiem zamknięty działacze ze Stowarzyszenia Miasto dla Mieszkańców zachęcają lubinian do przyjścia na piknik z rodzinami 11 czerwca, by przy okazji porozmawiać na temat działań nie tylko tych prowadzonych w Parku Leśnym. – Pomysł utworzenia Parku Militarnego i ogrodzenie prawie 27 hektarów lasu bez jakichkolwiek konsultacji społecznych okazał się kroplą, która przelała czarę goryczy – a płot za milion złotych stał się symbolem arogancji i bezmyślności. Wspólnie powołajmy obywatelską społeczną radę miasta. Słuchajmy Mieszkańców, rozmawiajmy z nimi o naszych wspólnych potrzebach i możliwościach. Bądźmy na każdej sesji. Zadawajmy niewygodne pytania. Patrzmy władzy na ręce. Rozliczajmy z działań już podjętych i tych planowanych. Przede wszystkim informujmy społeczeństwo o tym, co ma realny wpływ na nasze życie. Chcemy być prawdziwą stroną społeczną w debacie publicznej.
W tym mieście jest wiele problemów do rozwiązania. Niedostępny prezydent, brak reakcji urzędników na głos mieszkańców, samowola urzędników, plany likwidacji terenów zielonych w centrum miasta, brak komunikacji z mieszkańcami, ,,zagadkowe” instytucje miejskie, nagłe podwyżki cen wody, ograniczanie prawa do korzystania z przestrzeni publicznej, deficyt budżetowy, zadłużenie miasta, przykry zapach znad składowiska odpadów, brak zadbanej infrastruktury na osiedlach nie stanowiących centrum miasta. Zapraszamy was do współpracy. Czas na odważne i rzeczowe wyrażanie naszych potrzeb i wątpliwości. Nie pozwólmy na dalsze lekceważenie. Zjednoczmy nasze siły wobec trapiących nas problemów. Mamy prawo do wyrażania własnych poglądów, domagamy się szacunku dla naszych postulatów. Nasze Stowarzyszenie nie jest inspirowane działalnością żadnej partii politycznej, choć nasi członkowie mają swoje (zróżnicowane) poglądy w tym zakresie. Nie one nas łączą. Łączy nas wspólny cel – aby to Miasto było w końcu dla Mieszkańców – piszą na swoim facebookowym profilu działacze.

Kontakt ze Stowarzyszeniem Miasto dla Mieszkańców jest możliwy za pomocą profilu na facebooku pod hasłem” NIE DLA PARKU MILITARNEGO W LUBINIE” oraz mailowo: ratujemyparklesny@gmail.com lub telefonicznie 793310981

Poprzedni artykułOdkryli złoża rud miedzi – ożywili region – FOTO
Następny artykułNowe twarze na 104 parkrun w Lubinie