Historia smutna, która każe od razu zapytać co komu takie małe dziecko winne. Niestety Białaczka dopada wszystkich niezależnie od wieku, płci czy narodowości. 8 – letnia Jula z Koźlic miała iść do komunii, gdy dwa tygodnie wcześniej nagle okazało się, że choruje na białaczkę limfatyczną. Górnicy z HDK Serce Górnika już ruszyli z pomocą.

 

Ma 8 lat i nie zasłużyła na taki los. Białaczka limfatyczna to diagnoza Julii Sołoguby, mieszkanki Koźlic. Dziewczynka chodzi do III klasy w lubińskiej szkole. Teraz jest już w klinice Przylądek Nadziej we Wrocławiu. – Kiedy tylko dowiedzieliśmy się o tym, zorganizowaliśmy akcje zbiórki krwi, która jest potrzebna, by pomóc dziecku przeżyć. Żeby oddać krew dla Julki wystarczy podejść do każdego Regionalnego Centrum Krwiodawstwa. Zachęcamy wszystkich ludzi do pomocy nie tylko w Lubinie, ale też w Legnicy i Głogowie. Wystarczy powiedzieć, że oddajemy krew dla Julki z Koźlic – mówi Zbigniew Młotek z zarządu HDK Serce Górnika przy ZG Lubin.
Dzięki dobrym ludziom podczas akcji, która trwa zaledwie od poniedziałku 15 maja udało się już uzbierać 45 litrów krwi. Oddawać można każdą grupę krwi. Docelowo punkty krwiodawstwa dostarczą w zamian odpowiednią krew dla dziecka. Akcja trwa do piątku 19 maja.

1 KOMENTARZ

Comments are closed.