Uczą się, ale zdecydowali się na krok na przód. Biorą udział w projekcie “Zwolnieni z teorii”. Krótko mówiąc działają dla innych, ale uczą się dla siebie.

Wszyscy chcą wypaść jak najlepiej, zapromować swój projekt i szukają partnerów medialnych do swojego przedsięwzięcia. Część z nich była już m.in. w Radio Elka. Tam opowiadali o swojej wizji realizowanego projektu.
Każdy kto ukończy projekt otrzyma certyfikat z zarządzania o międzynarodowej rozpoznawalności. Najlepsi zostają wyróżnieni prestiżowymi tytułami. W tym roku partnerem
Do LubinExtra! Napisały trzy zespoły biorące udział w projekcie „Zwolnieni z teorii”.
Każdy z nich realizuje samodzielny projekt.

Kuking


Ten projekt ma zwrócić uwagę na problem braku umiejętności w samodzielnym przygotowywaniu posiłków. – Brak umiejętności naszych rówieśników (w tym nas), które dawałyby nam możliwość na samodzielne przygotowywanie sobie posiłków. Gdy wyjedziemy na studia nie chcemy “żyć na garnuszku mamusi” i zabierać ze sobą w kilkugodzinne podróże słoików z przygotowanymi przez nią potrawami. Nie wyobrażamy sobie, aby codziennie jeść pizzę, hamburgery czy inne fastfoody. Po za tym, nie ma to jak domowy obiadek! Chcieliśmy, żeby chociaż część z nas potrafiła przygotować prostego schabowego czy upiec domowy sernik:) – napisała do nas Natalia Lech.
Realizujący projekt Kuking są licealistami różniącymi się pod względem zainteresowań, talentów czy pasji. – Jednak rzeczą, która nas łączy jest chęć odkrywania nowych rzeczy i właśnie dlatego powstał Kuking! Chcielibyśmy zacząć zupełnie nową przygodę jaką jest dla nas gotowanie i dzielić się nią z innymi – informuje Natalia Lech.
Młodzież poprzez filmiki i warsztaty ma nadzieję zachęcić innych rówieśników do wzięcia kuchni w swoje ręce.
fb – Kuking
Filmiki z potrawami a’la Kuking można oglądać na YouTube oto jedna z propozycji.

Z marzeniami


Kolejny zespół chce spełniać marzenia. Pierwsze to zwycięstwo w „Zwolnieni z teorii”
– Jesteśmy uczniami I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Lubinie. Wspólnie stworzyliśmy projekt społeczny “Z marzeniami”, który realizujemy w ramach ogólnopolskiej olimpiady “Zwolnieni z teorii” – napisała do naszej redakcji Klaudia Borkowska. Razem z nią zespół tworzą Wiktoria Florczak, Aleksandra Dziedziulo, Adrian Kalitowski i Dawid Zapart.
– Chcielibyśmy pokazać również innym, że warto realizować swoje marzenia – czego jesteśmy żywym dowodem. Chcieliśmy także udzielać wskazówek, gdzie szukać motywacji do działania oraz udzielać porad, jak zmagać się z napotykanymi problemami i jak je skutecznie pokonywać. W tym celu przeprowadziliśmy cykl wykładów dla młodzieży – piszą licealiści.
Do dzisiaj grupie udało się m.in. zorganizować warsztaty z motywatorem z Rzeszowa-Szymonem Mierzwą. Za scenerię posłużyły przestrzenie galerii Cuprum Arena w Lubinie.

Młodzież realizując projekt „Z marzeniami” chce aby wszyscy mieli możliwość osiągać korzyści z projektu, poprzez wygrywanie ciekawych nagród w konkursach, które często widnieją na naszym fanpage’u na Facebook’u. Mimo że edycja olimpiady, w której startujemy trwa tylko do połowy maja, my działamy dalej! Aby uczcić naszą działalność i świętować sukces, w czerwcu jedziemy do Warszawy, gdzie dzięki Waszej pomocy możemy odebrać nagrodę na najlepszy projekt w Polsce!
Pamiętajcie marzenia się nie spełniają! Marzenia się spełnia!
FB – Z marzeniami

Past is the new Future


Kolejni licealiści z I ogólniaka są zafascynowani kulturą XX wieku. – Nasz projekt “Past is the new Future”, miał na celu zachęcić młodych ludzi do poznawania kultury XX wieku, a także dostarczyć wiedzę o różnych aspektach tego zagadnienia. Uznaliśmy to za ważne, ponieważ zauważyliśmy powtarzalność pewnych motywów przez lata – napisała Edyta Szpak.
Młodzież postanowiła pokazać, jak wiele pomysłów czerpie z przeszłości, lekko je tylko modyfikując. Grupa działała od listopada. Codziennie na Facebooku (prowadziła również Instagram i Snapchat) publikowano informacje o literaturze, sztuce, architekturze, muzyce, teatrze, kinematografii i modzie kolejnych dekad XX wieku.
– Pod koniec omawiania każdej dekady publikowaliśmy nasze zdjęcia, na których prezentowaliśmy modę danych lat z naszego punktu widzenia. Sesje zdjęciowe były najważniejszym przedsięwzięciem naszego projektu. Poświęciliśmy wiele czasu, aby odszukać wzorce mody, następnie znaleźć odpowiednie ubrania, a także odtworzyć charakterystyczne makijaże i fryzury. Wymagało to od nas dużego nakładu pracy, jednak dotarliśmy do wielu młodych ludzi – nie kryją zadowolenia uczestnicy olimpiady.
Okazało się też, że choć nie każdy ma chęć poznawania, pomysł licealistów przeszedł ich najśmielsze wyobrażenia. – Spotkaliśmy się z bardzo życzliwym przyjęciem naszych działań. Liczba osób, które zobaczyły nasze zdjęcia, przewyższyła nasze plany o 200%. Dzięki projektowi, nie tylko zdobyliśmy rozległą wiedzę na temat kultury ubiegłego wieku, ale także udało nam się przekazać ją innym, z czego jesteśmy najbardziej dumni.

FB – Past is the new Future

Grupa projektowa “Past is the new Future”: Edyta Szpak –lider projektu, Ewelina Tomczyk, Magdalena Pytiak, Laura Tyrkała, Patrycja Franczak, Dawid Komarnicki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoją nazwę