I Lubiński Przegląd Twórczości Czesława Niemena „Czy mnie jeszcze pamiętasz?”, organizowany przez Gimnazjum nr 1 im. Czesława Niemena w Lubinie i CK Muza zakończony. Na scenie prezentowały się zespoły i soliści. Serca publiczności podbiły nowe interpretacje takich piosenek jak “Pod Papugami” czy “Jednego serca”. Niemen i jego utwory w wykonaniu młodych ludzi oceniali zawodowi jurorzy.

 

To były nie lada emocje i nie lada wzruszenia – utwory Czesława Niemena, legendy polskiej sceny muzycznej prezentowali w CK Muza w Lubinie uczestnicy I Lubińskiego Przeglądu Twórczości Czesława Niemena. Wydarzenie zorganizowane zostało z okazji 1. rocznicy nadania imienia tego jeden z najważniejszych i najwybitniejszych twórców muzyki w Polsce Gimnazjum nr 1. Na scenie pojawili się zarówno soliści, jak i zespoły z całego Dolnego Śląska. 

– To już rok minął od chwili kiedy nasza szkoła otrzymała imię Czesława Niemena. Z tego powodu jesteśmy bardzo dumni, staramy się propagować idee i twórczość  Czesława Niemena i rozwijać przede wszystkim talenty wokalne i muzyczne młodzieży, chociaż nie jesteśmy szkołą muzyczną, Dzisiaj chciałbym zabrać państwa w uroczą podróż, spotkanie z muzyką Czesława Niemena w wykonaniu uczestników naszego finału, Pierwszego Lubińskiego Finału Przeglądu Twórczości Czesława Niemena – mówił Wiesław Bartoszewicz na wstępie wydarzenia dyrektor Gimnazjum 1 w Lubinie.

W finale wzięło udział 14 uczestników, których wcześniej jury wyłoniło spośród 31 zgłoszonych. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoją nazwę