5. Regionalny Turniej Bocci “Sport dla każdego” zorganizowało Stowarzyszenie “A tacy sami” oraz Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Lubinie. W zmaganiach w hali sportowej przy Składowej w Lubinie wzięło udział siedem drużyn. Najlepsi okazali się goście  z Wrocławia. 

 

Turniej Bocci odbył się w Lubinie po raz pierwszy w 2013 roku. Rokrocznie zawody w tym wciąż mało popularnym sporcie odbywają się z okazji Dni Godności Osób Niepełnosprawnych. Przyjechało siedem drużyn ze Środy Śląskiej, Polkowic, Wrocławia, trzy są z Lubina. Te zawody to przede wszystkim integracja, bo są drużyny, które przyjeżdżają też z daleka, w ten sposób poszerzając znajomości. To jest ważne, bo zawodnicy kontaktują się ze sobą.  Jest to też rehabilitacja dla osób niepełnosprawnych nich. To jedyny sport, gdzie mogą brać udział osoby niepełnosprawne, nawet te borykające się z niepełnosprawnością czterokończynową. W tym roku wiele osób i instytucji pomogło nam w  zorganizowaniu tych zawodów. Zacznijmy od hali, w której gramy. ZS1 i  dyrektor Dariusz Tomaszewski co roku nam użycza tę hale tak że  możemy sobie już dwa dni tu być i przygotowywać turniej. Bardzo serdecznie dziękuję, głównym sponsorem akcji  którym jest Gmina Miejska Lubin, która wsparła nas  w kwocie nawet 3900 zł – mówiła Ewa Niedbalska, prezes Stowarzyszenia „A tacy sami”, które działa przy ZSiPO w Lubinie. 

W szranki o podium stanęli zawodnicy ZSiPO Orlęta Lubin, SOSZW Dreptaki Środa Śląska, SPDST “Radosne serca” Polkowice, WZSN “Start” Wrocław, ATS “A tacy sami” Lubin i Fundacja B.A. Przytulisko Lubin. Pierwsze miejsce zdobyli gracze z Wrocławia, II Przytulisko z Lubina zaś III zawodnicy z ZSIPO w Lubinie. 

Rokrocznie podczas turnieju pomocą służą wolontariusze i harcerze. Zanim turniej się rozpoczął zawodnicy mogli podziwiać pokaz tańca w wykonaniu lubińskich młodych tancerzy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoją nazwę