Studenci Uczelni Jana Wyżykowskiego odebrali dyplomy inżynierskie. Na 141 studiujących w pierwszym terminie tytuły inżynierów zdobyło 88 osób. Część z nich odebrała zwieńczenie 3,5 – letniej nauki na uroczystości zorganizowanej w hali RCS w Lubinie 12 maja. 

 

 

Togi, birety, sztandary, zaproszeni goście, hymn Polski – w takim wzniosłym klimacie wręczono części studentów dyplomy inżynierskie. Nagrodami rzeczowymi wyróżniono tych, którzy zdobyli najwyższe wyniki. W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście z gminy, starostwa i zakładów pracy, w których wielu studentów na co dzień pracowało ucząc się jednocześnie.

– Bardzo dziękuję wszystkim dzisiejszym inżynierom za to, że wybrali naszą uczelnię i wytrwali w niej. W tym roku powinniśmy mieś 141 absolwentów inżynierów. 88 zdało egzaminy. Pozostała grupa uznała, że uczyni to nieco później. Uczą się wolniej a dokładniej – żartował w trakcie swojego wystąpienia dr Tadeusz Kierzyk, dziekana na Wydziale Nauk Społecznych.- Bardzo się cieszę i wszystkim gratuluję i zawsze przy tej okazji  życzę, by dyplom miał swoje przełożenie na materialną stronę życia – dodawał dziekan.

 – Był to czas bardzo wytężonej pracy, a szczególnie dla tych studentów, którzy pracowali, mając rodziny i muszą o te rodziny dbać. Myślę, że ten wysiłek się opłaca. Państwo rozpędzaliście się jak koło zamachowe i mam nadzieję, że to rozpędzone koło trudno dziś będzie powstrzymać. Macie państwo dyplomy, które na rynku bardzo się liczą. Specjaliści z tych kierunków są bardzo poszukiwani. Trzeba to wykorzystać. Myślę, że Uczelnia państwa do tego przygotowała i zrobiła to dobrze – dodawał Dziekan Wydziału Nauk Technicznych. prof. nadzw. dr hab. inż. Stanisław Piesiak.