We wtorek 9 maja postanowiliśmy pomóc mieszkańcom  Kruczej w Lubinie. Rozkopany chodnik i ścieżka rowerowa położone równolegle do ich ulicy straszyły od stycznia. Jak się okazało, legnicki WPEC usuwał w tamtejszym miejscu na przełomie stycznia i marca trzy awarie z rzędu, a teraz czekał na ułożenie gruntu. Grunt chyba się ułożył, bo po naszym zapytaniu ruszyły prace  renowacyjne w tym miejscu. 

 

 

Może to zbieg okoliczności, a może przypomnienie, nie wnikamy, bo najważniejsze, że chodnik i ścieżka rowerowa znowu będą jak dawniej. Pierwsza awaria miała miejsce na sieciach ciepłowniczych w styczniu tego roku. Pech chciał, że historia powtórzyła się w lutym i marcu. Napraw dokonano i….nic dalej. Lubinianie przemierzający chodnik i korzystający ze ścieżki rowerowej przy ulicy Kruczej usytuowanych tuż przy boisku szkolnym musieli być ostrożni. Co prawda teren był zabezpieczony barierkami, ale rozkopy straszyły i utrudniały przejście aż do 9 maja. To właśnie we wtorek 9 maja udaliśmy się na miejsce, by przyjrzeć się terenowi. Pierwsze kroki po informacje skierowaliśmy do SM Nowa. Tam poinformowano nas, że napraw na sieci ciepłowniczej dokonywało Wojewódzkie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Legnicy i prawdopodobnie, jak wynikało wczoraj ( 9 maja) z wiedzy zarządu spółdzielni będą prowadzone tam prace modernizacyjne, gdy tylko dobiegnie końca sezon grzewczy. Otóż okazało się, że nie. Jak nas poinformowano w WPEC w Legnicy, czekano na ułożenie się gruntu, bowiem nawierzchnia jaka miała być tam z powrotem położona to beton i asfalt, a więc ciężkie materiały. Wszystko po to, by teren nie zapadł się i nie było potrzeby wykonywania poprawek. 

 – Za utrudnienia przepraszamy. Trochę przetrzymaliśmy ten okres czekając, aż pogoda się ustabilizuje. Problem zniknie w tamtym miejscu w najbliższych dniach – zapewniał 10 maja rano Leszek Kuchciak, dyrektor ds. produkcji i dystrybucji w WPEC w Legnicy. Jak nas poinformowali mieszkańcy Kruczej, problem zaczął znikać już we wtorek 9 maja. Na miejscu pojawiła się ekipa, która rozpoczęła usuwanie rozkopu. Lada chwila będzie już bezpiecznie i schludnie przede wszystkim.