Na początku roku zorganizowali akcję zbiórki krwi w Lubinie dla tych krwiodawców, którzy po raz pierwszy zdecydowali się oddać krew. W nagrodę za odwagę i chęć niesienia pomocy wręczali nowym krwiodawcom wejściówki na koncert muzyki lat 80′ i 90′ Cuprum Hits Festival. Tym razem Events Factory, organizator wydarzenia zachęcał do oddawania krwi i nagradzał odważnych w Legnicy, Głogowie i we Wrocławiu.

 

 

Tak to już jest, że imprezę rozrywkową, oczywiście też komercyjną łączą z charytatywnym przedsięwzięciem. Events Factory z Lubina organizując koncert Cuprum Hits Festival, na którym wystąpią m.in. Fun Factory czy Alphaville organizuje akcje zbiórki krwi podczas których w nagrodę wręcz a nowym krwiodawcom bilety wstępu na to rozrywkowe wydarzenie. – Dziś w Centrum Krwiodawstwa I Krwiolecznictwa w Legnicy prowadzimy akcję. Z jednej strony zachęcamy do udziału w koncercie Cuprum Hits Festival, a  z drugiej strony zachęcamy do dzielnie się krwią. Festiwal muzyki lat 80′ i 90′ to impreza  co najmniej regionalna, dlatego dziś jesteśmy w Legnicy, Głogowie i we Wrocławiu. Zachęcamy nowych krwiodawców. Liczy się każde 450 ml. Czasami własnie tyle może uratować czyjeś życie.  Dlatego najważniejsze, by nowe osoby się zgłaszały, by krew oddawać, zwłaszcza przed wakacjami , gdy za chwilę tej krwi będzie brakować. Stąd nasza inicjatywa, by pomagać. – mówi Natalia Duda, rzecznik prasowy Events Factory z Lubina. 

Przypominamy, że koncert Cuprum Hits Festival odbędzie się na stadionie przy ulicy M. C. Skłodowskiej w Lubinie 10 czerwca. 

Poprzedni artykułRozkopane od stycznia przy Kruczej. Powód? Grunt
Następny artykułMiasto Dla Mieszkańców – pikieta pod Urzędem w Lubinie