Krwiodawcy z HDK Serce Górnika znowu okazują serce. Nie dość, ze sami regularnie oddają krew, to zachęcają do tego innych po raz kolejny w zorganizowanej akcji. Wspólnie z RCKiK w Lubinie od ubiegłego piątku ( 17 lutego) do 24 lutego górnicy z HDK Serce Górnika zbierają krew dla dzieci z Kliniki Przylądek Nadziei we Wrocławiu. W ośrodku tym leczone są maluchy borykające się z nowotworami. 

 

Dopiero zaczęli, a chętnych do udziału w akcji nie brakuje. W pierwszym dniu akcji “Dzieciom z Przylądka Nadziei” we Wrocławiu w punkcie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa stawiło się mnóstwo stałych dawców krwi, ale nie zabrakło też wielu nowych chętnych do ratowania ludzkiego życia. Organizatorzy akcji postarali się o drobne podarunki dla dawców, którzy w dniach 17-24 lutego 2017 stawią się w punkcie krwiodawstwa przy ulicy Bema w Lubinie i oddadzą krew.

 – W przygotowaniu do akcji zwróciliśmy się do różnych oddziałów KGHM. Dostaliśmy bardzo dużo z ZG Lubin, Energetyki, Inovy, ZWR. Dodatkowo Zagłębie Lubin przekazało 130 biletów na mecz z Arką Gdynia na 20 lutego. Od premier Szydło dostaliśmy długopis i apaszkę. Minister Zdrowia też przekazał długopis. Dostaniemy jeszcze coś od Wojewody. Poseł Kubów przekazał nam bardzo dużo słodyczy, z którymi udamy się do dzieci z przylądka Nadziei. Od Zakładu Hydrotechnicznego dostaliśmy 20 maskotek, które dołączymy do upominków, gdy pojedziemy do dzieci. Mieliśmy jechać dopiero na Dzień Dziecka, ale mamy tak dużo słodyczy, że pojedziemy jeszcze przed Świętami Wielkanocnymi – mówi Zbigniew Młotek z Klubu HDK Serce Górnika przy ZG Lubin. 

Każdy honorowy dawca krwi, który odda krew podczas tej akcji losuje jeden z przygotowanych upominków.

Warto zauważyć, że ostatnie miesiące są trudne dla punktów RCKiK, ale Lubin jest wyjątkowy na tle Dolnego Śląska. – Górnicy bardzo nam pomagają. Jesteśmy jedynym oddziałem terenowym, który ma wzrost donacji. Może nie jest to duży wzrost, ale o 4,5% w porównaniu z ubiegłym rokiem. W 2015 mieliśmy 8000 oddań, zaś 2016 to było przekroczone 9000 oddań. Odwiedzają nas i górnicy, i inni. Bardzo się z tego cieszymy –  dodaje Joanna Jarmolińska, kierownik terenowego RCKiK we Wrocławiu , oddział w Lubinie. 

Bilety na mecz z Arką Gdynia wręczane będą jeszcze we wtorek od 7:30 do 10:45. Poza tym do punktu można przychodzić codziennie od 7:30 do 10:45, a w piątki do 16:30. Jak zapowiada kierownictwo RCKiK w Lubinie, lada chwila godziny działania punktu powinny być wydłużone również w poniedziałki.  

Poprzedni artykułFun Factory wraca do Lubina
Następny artykułNordicowcy zdominowali parkrun – FOTO

1 KOMENTARZ

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.