To będzie wielkie wydarzenie. Lubin ma gościć znane na całym świecie gwiazdy muzycznej estrady. Już 10 czerwca na stadionie KGHM Zagłębie Lubin wystąpią takie zespoły, jak 2 Unlimited, Fun Factory, Alphaville czy Turbo B Snap. Sprzedaż biletów ruszyła już i to bez dodatkowych, specjalnych promocji.

Cuprum Hits Festival dla wielu będzie powrotem do przeszłości. Niecodzienny koncert 10 czerwca ma być pierwszym z cyklicznych koncertów roku w Lubinie. Organizator, Events Factory pół roku temu podpisał z prezes klubu KGHM Zagłębie Lubin umowę na pięć lat. Na lubińskim stadionie piłkarskim mają występować gwiazdy. Co ciekawe dla grupy Fun Factory to nie będzie pierwszyzna. Zespół ten koncertował w Lubinie w 1996 roku. Wówczas w imprezie wzięło udział 30 tys. widzów. Tym razem stadion jest mniejszy, a organizatorzy liczą na co najmniej 15 tysięczną widownię. – Chcemy stworzyć w Lubinie imprezę masową, która by byłą cykliczną, największa imprezą, jeżeli chodzi o nasz rejon. Dlaczego Lubin? To wspomnienia. Stąd podchodzę. Byłem na koncercie Fun Faktory, gdy miałem wtedy 14 lat. Zawsze chciałem coś takiego tu odtworzyć. Członkowie zespołu mile wspominają tamten koncert i są szczęśliwi, że tu wrócą – mówi Adam Pisarski, prezes zarządu Events Factory.

Gwiazdy, które wystąpią podczas kilkugodzinnego koncertu 10 czerwca zaprezentują piosenki, które znają pokolenia. Jedni słuchali je jeszcze na taśmach magnetofonowych, inni już na płytach. Po dziś dzień kawałki, jak „Forever young” czy „No limits” mają miliony odsłon na you tube. – Chcemy, by nasze imprezy były pokoleniowe. Ci, którzy byli na koncercie w 1996 mogą wrócić do przeszłości i pokazać swoim bliskim, jak to kiedyś było. Impreza zacznie się o 17.00 i będzie trwałą do 1.00 w nocy. Każdy zespół ma występować przez około 60 minut. – dodaje Adam Pisarski.

Organizator ma za sobą już kilka imprez masowych, które w Lubinie spotkały się z dużą popularnością, choćby ostatnia Gala Disco, która skupiła w hali RCS ponad 3000 osób. Warto wspomnieć, że Events Factory szykując takie imprezy, łączy je zwykle z działaniami charytatywnymi. Komu tym razem będą pomagali widzowie na imprezie, jeszcze nie wiadomo. Zarząd Events Factory rozpatruje kilka wniosków.

Ceny biletów na Cuprum Hits Festival zdają się być przystępne. Bilet podstawowy na płycie boiska to koszt 99 zł. Wejściówki na miejsca siedzące na trybunach to koszt 129 złotych. Najdroższa kategoria to bilety za 690 złotych, ale te uprawniają do zajęcia miejsc w specjalnym sektorze, osobnego parkingu, cateringu i przebywania w sali, gdzie nie będzie trudno spotkać gwiazd, które pojawią się scenie.
Bilety można już kupować w sklepach Empik, Saturn i Media Markt oraz na stronie www.ticketpro.pl.

Warto wspomnieć, że Cuprum Hits Festival ma być pierwszą komercyjną imprezą na stadionie KGHM Zagłębie Lubin od kiedy obiekt został uruchomiony. Wydarzenie poprowadzi Bartek Wrona, członek zespołu Just 5.

Poprzedni artykułKrew ceną biletu
Następny artykułSerce Górnika zachęca do pomocy dzieciom z nowotworem – FOTO