Na 84 bieg przybyło 43 sympatyków porannego biegania i maszerowania. Tym razem wyjątkowo odprawę rozpoczęto od wyróżnienia wszystkich babć śpiewając im głośnym chórem sto lat.

Dyrektor 84 biegu pan Zdzisław Bortnik powitał wszystkich uczestników. Wśród nich był Bartosz Andrzejewski z Poznania, który na swoim koncie ma 64 biegi oraz debiutant pan Adrian Czaja.
Tradycyjnie poinformowano biegaczy o zasadach uczestnictwa, przebiegu trasy oraz bezpieczeństwie na trasie. Biegi odbywają się dzięki wolontariuszom i sponsorom a wśród nich: Ministerstwo Sportu i Turystyki, Firma Ziaja, Jabra, New Balance oraz Magorex.

Z silnej grupy w czołówce na metę przybyli: Anna Zaczyńska, Katarzyna Skrycka oraz Lucyna Stępień – kwiat Lubina. Z panów na I miejscu zameldował się nie do pokonania Rafał Kulczycki, następnie Daniel Pazdej oraz Krzysztof Skiba. Zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom gratulujemy i dziękujemy za udział.

Parkrun to zdrowe współzawodnictwo i systematyczność treningów. Biegi dostępne są w każdą sobotę i rozpoczynają się wszędzie na całym świecie o tej samej godzinie, a jest nas już ponad 3 miliony. Każdy może przyjść. Zarówno początkujący, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z bieganiem, jak i zaawansowani, dla których liczy się wynik i mocna konkurencja.
Więcej informacji znajdziesz na: www.parkrun.pl/lubin oraz facebook: parkrun lubin.