Miedziowe Centrum Zdrowia S.A. po raz kolejny wyszło do pacjentów. Po Legnicy i szeregu akcji profilaktycznych przyszła pora na Grębocice. Medyczna spółka z  grupy kapitałowej Polskiej Miedzi do Grębocic wysłała swój personel medyczny, który wykonywał podstawowe badania profilaktyczne nie tylko seniorom w związku z ich świętem, ale też młodzieży. Akcja cieszyła się ogromną popularnością. 

 

 

Punktem wyjścia do zorganizowania szeregu badań profilaktycznych w Grębocicach w piątek 20 stycznia był Dzień babci i Dzień Dziadka. Nie tylko jednak seniorzy skorzystali z badania poziomu cukru, pojemności płuc, konsultacji z dietetykiem. Również młodzież chętnie przyszła, by poddać się medycznej kontroli. Od rana z okazji skorzystało setki pacjentów w różnorodnym wieku. Było badanie poziomu cukru, konsultacje z dietetykiem, kontrola BMI czy sprawdzenie pojemności płuc.

– Chcemy łączyć pokolenia. W związku ze zbliżającym się Dniem Dziadka i Babci zaprosiliśmy wszystkich, by poddali się profilaktycznym badaniom. Chcemy mieć wgląd w to jak się odżywiają ludzie w zależności od pokoleń. Chcemy zapanować nad szerzącą się otyłością. Osobiście obsługuję stoisko do pomiaru wagi, ustalania BMI. Mamy do dyspozycji specjalistyczny sprzęt – analizator składu ciała. Mierzymy tkankę tłuszczową, zawartość wody, mięśni, obliczamy BMI, udział segmentowy, procentowo tych wszystkich składników. Badanie jest bardzo specjalistyczny i daje obraz tego, co się dzieje w naszym organizmie. Udzielamy porad – jak powinno wyglądać odżywianie, jak powinien wyglądać nawyk żywieniowy. Niektórzy są zdziwieni, ze czasami jest tak dużo, a w niektórych przypadkach tak mało – mówiła Alicja Sokołowska, specjalista ds. żywienia i dietetyk w MCZ S.A.

Badaniom poddawali się nie tylko seniorzy. Choć akcja odbyła się okazji ich święta, to personel medyczny zajął się szerokim gronem młodzieży. Jak mówili badani, chcą wiedzieć, co dzieje się z ich organizmem czy najważniejsze parametry są w normie oraz, czy niezbędna jest wizyta u lekarza. – Możemy dziś pokazać, że jesteśmy a badania sa potrzebne, bo ratują nam życie. Podkreślamy, ze badania serca są potrzebne. Nasza młodzież idzie z  życzeniami do babci i dziadka i może powiedzieć – kochani dziadkowie pamiętajcie, że wasze serce jest najdroższe. A my w MCZ zapraszamy, by o to serce zadbać – dodawał Waldemar Sułek, członek zarządu MCZ S.A. a zarazem dyrektor do spraw finansowych. 

Akcja MCZ w Grębocicach cieszyła się ogromną popularnością.