Formacja Biegająca Kasta Miedziowego Miasta zachęciła fanów Zagłębia Lubin do uczczenia 70 rocznicy klubu na sportowy sposób. W niedzielę 11 grudnia odbył się bieg z cyklu Night Force Run wokół stadionu Miedziowych. Podczas biegu zbierano również słodycze w ramach akcji Miedziany Mikołaj. Była też i inna rocznica – 2 lata nocnych biegów w Lubinie.

Choć aura nie była do końca sprzyjająca, bo siąpił deszcz i wiał spory wiatr, to chętnych do wspólnego jubileuszowego biegu wokół stadionu Zagłębia Lubin uzbierało się około pięćdziesięciu. – Biegają z nami wszyscy. Dziś też stawili się ci, którzy zwykle bywają na nocnych biegach. Dziś biegniemy bardzo wolno, tempo konwersacyjne, czyli długie wybieganie – mówił Łukasz Dominów, prowadzący niedzielny bieg.

Do Lubina na bieg z okazji 70 – lecia Miedziowych, jednocześnie wspierają akcję zbiórki słodyczy dla dzieci z domów dziecka przyjechało kilku uczestników spoza miasta. – Chciało mi się przyjechać aż z Polkowic, bo ta idea jest bardzo piękna. Zawsze i wszędzie będę jeśli mogę zrobić coś dla dzieci. Przy okazji jestem fanem Zagłębia Lubin. Biegam bo daje mi to satysfakcję i zdrowie – mówił Ireneusz Nalepa z Polkowic.

Akcja Miedziany Mikołaj prowadzona jest już od kilku lat przez kibiców ze Stowarzyszenia Sympatyków Zagłębia Lubin Zagłębie Fanatyków. Zbierane słodycze trafiają w okolicy stycznia do placówek wychowawczych i domów dziecka z regionu. Do przedsięwzięcia można wciąż się przyłączyć przynosząc podarunki do sklepu klubowego Zagłębia Lubin w Galerii Cuprum Arena.

Poprzedni artykułBarbórkowy turniej szachowy po raz drugi – FOTO
Następny artykułW labiryncie Minotaura – godziny kodowania w lubińskiej SP 9