133 odznaczenia z okazji Barbórki 2016 wręczono w CK Muza 18 listopada podczas Akademii Barbókowej spółki PeBeKa. Firma mająca kluczowe znaczenie dla Miedziowego Holdingu, to lata doświadczeń, poszukiwań technologicznych i rozwoju. Akademia Barbórkowa była okazją, by nie tylko podziękować załodze za trud i wysiłek włożony w pracę, ale też, by podsumować cały rok pracy spółki.

 

           Orkiestra Górnicza, hymn Polski i hymn górniczy, minuta ciszy w hołdzie górnikom, którzy zginęli pod ziemią, mnóstwo kwiatów, gratulacji i podziękowań – tak w kilku słowach można podsumować pierwszą w tym roku Akademię Barbórkową w Zagłębiu Miedziowym, Akademię spółki PeBeKa. –  Niezmiennie pozostaniemy ważnym elementem ciągu technicznego grupy KGHM. Budujemy pionową infrastrukturę podziemną, zmagając się z coraz trudniejszymi warunkami i schodząc coraz głębiej pod ziemie. Szukamy też nowych wyzwań, chcemy zaoferować nasze usługi i umiejętności poza rynkiem KGHM. Jestem przekonany i wierzę w to głęboko, że z państwem razem będziemy mogli się ubiegać o realizacje robót specjalistycznych w budownictwie przemysłowym, specjalistycznym i drogowym. Sukcesy i osiągnięcia są możliwe dzięki pracy zespołowej, dzięki odpowiedzialności i rzetelności całej załogi. Z tego miejsca, chciałbym bardzo mocno podziękować mojemu przednikowi, panu prezesowi Siewierskiemu. Dziękuje pracownikom za trud, za tą odpowiedzialność i państwa codzienne zaangażowanie. Szczególnie chciałbym pogratulować wszystkim osobom, które otrzymają dzisiaj znaczenia państwowe, resortowe, tytuły honorowe i górnicze szpadle. Nagrody te są świadectwem państwa wspaniałej postawy i wieloletniej wzorowej pracy, a dla nas powodem do dumy. Składam najserdeczniejsze życzenia z okazji górniczego święta, niech patronka wszystkich górników otacza opiekom nas i naszych najbliższych. Bardzo dziękuję – mówił Mirosław Skowron, prezes zarządu PeBeKa. 

W uroczystości wzięło udział wielu zaproszonych gości, a wśród nich Krzysztof Tkaczuk, wieloletni dyrektor naczelny ZG Lubin, dziś dyrektor naczelny ds. produkcji górniczej w Centrali KGHM Polska Miedź S.A. – PeBeKa to takie oczko w głowie, perła w koronie KGHM, bo wszystko się zaczyna od PeBeKi. Jest ona oddziałem Polskiej Miedzi, który budował nasze szyby i mam nadzieje, że te które będą w przyszłości,  z racji tego, że doskonale znają tę technologię i ją opanowali również będą budowane przez PeBeKa. Ta spółka jest na wszystkich przyczółkach KGHM najdalej wysuniętych idących wszystkich wiązkach wyrobisk, idących w kierunku rozpoznania, ale również rozcięcia i przygotowania złoża chociażby w kierunku Głogowa Głębokiego, Redkowa i Ścinawy, Gaworzyc. Miejmy nadzieje, że gdzieś jeszcze dalej. Druga strona medalu to dzisiejsze nowe obszary i możliwości PeBeKa czy działania na rzecz wszystkiego tego, co dzieje się w KGHM International, czyli również za oceanem – mówił przed akademią Krzysztof Tkaczuk, dyrektor naczelny ds. produkcji górniczej w Centrali KGHM Polska Miedź S.A. 

 

Danke ;D