Fundacja KGHM Polska Miedź po raz kolejny pomaga dzieciom i młodzieży. Tym razem wsparcia finansowego udzielono  Specjalnemu Ośrodkowi Szkolno – Wychowawczemu im. Przyjaciół Dzieci w Szklarach Górnych. Cel będzie wręcz magiczny. Ośrodek za pieniądze od Fundacji zakupi magiczny dywan. 

 

                  Placówka otrzymał od Fundacji KGHM Polska Miedź dofinansowanie na realizację projektu „Dla mniejszych i większych – zabawa, integracja i edukacja na Magicznym Dywanie”. Ośrodek Szkolno – Wychowawczy za otrzymane pieniądze kupi interaktywną podłogę. To bardzo pomocne narzędzie w terapii dla podopiecznych z niepełnosprawnością intelektualną. 

 Magiczny Dywan to urządzenie tworzące wirtualne obrazy. Na podłodze uczestnicy zajęć widzą różne projekcje, które wprowadzają je w różnorakie przeżycia. Na magicznym dywanie można się bawić, grać ale też uczyć. Jak informują nauczyciele z ośrodka w Szklarach Górnych,  interaktywna podłoga rozwija nie tylko spostrzegawczość i integrację sensoryczną, ale przede wszystkim kreatywność. Umożliwia jednocześnie kompleksowy rozwój. Już za miesiąc planowane jest uroczyste rozpoczęcie zajęć z magicznym dywanem. fot./inf. Małgorzata Kozieja, Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Szklarach Górnych. 

magiczny-dywan-3