W sobotę 24 września 2016 roku odbył się Powstańczy Start Hufca ZHP Lubin 2016/2017. Zuchy, harcerze i przyjaciele z Zespołu Szkół z Gromadki spotkali się w Chocianowie, aby uroczyście rozpocząć kolejny rok harcerskiej pracy. 

Impreza rozpoczęła się o 10:00 na dworcu PKS w Chocianowie, skąd wszyscy ruszyli ulicami miasta zgłębiać wiedzę i umiejętności związane z tematyką Powstania Warszawskiego. Dla zuchów przygotowane było szkolenie i trasa po chocianowskim parku śladami Zawiszaków. Dzieci dzielnie roznosiły listy, meldunki, gotowały zupę “plujkę”, a także uczyły się podstaw pierwszej pomocy. Na harcerzy czekały trudniejsze zadania takie, jak szukanie broni, odszyfrowywanie meldunków i pomoc rannym. Harcerze starsi sprawdzali swoje umiejętności na trasie po całym mieście, a następnie połączyli swe siły z młodszymi kolegami nad strategiczną grą planszową „Obrona Warszawy”.

Po ciężkich, a przez to bardzo satysfakcjonujących zadaniach wszystkie zuchy i harcerze zebrali się razem w Chocianowskim Ośrodku Kultury na żołnierskim obiedzie – przepysznej zupie grochowej i uroczystym apelu podsumowującym zmagania ponad 170 uczestników. Około godziny 17 harcerze wrócili do swoich domów z garścią pozytywnych wspomnień.

Organizatorzy, harcerze z Chocianowa, dziękują za bardzo liczne przybycie i zapraszają już na kolejne imprezy.

Inf CHP Lubin Magdalena Dusza/Fot. Maciej Peter

Poprzedni artykuł20 lat minęło – jubileusz ZPPM – FOTO
Następny artykułNauka, pokazy, ciekawostki – Festiwal Nauki