Związek Pracodawców Polska Miedź obchodzi w tym roku 20 – lecie. Grupa zrzesza obecnie ponad 100 pracodawców z całego Dolnego Śląska. Wielu z nich brało udział w uroczystości zorganizowanej z okazji rocznicy powstania. Odświętna biesiada była okazją do wyróżnienia firm, które w szczególny sposób zasłużyły się w działanie związku. ZPPM otrzymał podczas uroczystości ważną Nagrodę Dolnośląskiej Izby Gospodarczej – Dolnośląski Gryf.

Uroczystość jubileuszowa odbyła się w Cechowni ZG Rudna. Obecni byli na niej członkowie Związku Pracodawców Polska Miedź, władze KGHM oraz wielu zaproszonych gości jak lokalni samorządowcy, Marszałek Województwa Cezary Przybylski oraz władze Pracodawców RP. Jak każda uroczystość jubileuszowa tak i ta była okazją do podsumowań i wspomnień początków Związku. Założycielem ZPPM był Andrzej Katulski, obecnie pracownik KGHM Polska Miedź S.A. – Dzięki temu związkowi osiągnąłem wszystkie moje sukcesy. Pamiętam początki. To był rok 1996. Uczyliśmy się tworzyć nową strukturę, która wypełniała swojego rodzaju pustkę. Były związki zawodowe i rząd a nie było związku pracodawców. Wtedy, gdy były trudne okresy, nawet i cenowe potrafiliśmy stworzyć dużą grupę podmiotów zależnych i niezależnych. Dziś jesteśmy już równorzędnym partnerem ze związkami zawodowymi. Wierzę w to, że wszystkie założenia uda się osiągnąć – zapewnia Andrzej Katulski.
Związek Pracodawców to grupa która dzięki ścisłej współpracy pomaga pracodawcom w codziennym prowadzeniu biznesu w różnorodnej formie. – Ostatnie dwie dekady to czas szczególny w historii naszego państwa. Wtedy powstawał Związek Pracodawców znacznie wpłynął na zakres i tempo przemian minionego dwudziestolecia. To miliony przedsiębiorczych Polaków zbudowało gospodarczy fundament dzisiejszego państwa. Przez cały czas kreowaliśmy korzystne warunki działalności pracodawców, by wspólnie z partnerami społecznymi zbudować w naszym regionie nowoczesne środowisko pracy. Organizacja pracodawców stanowiła zawsze platformę dyskusji z jednej strony ze związkami zawodowymi, z drugiej z parlamentem i rządem . W ten sposób uczymy się, jak wypracowywać konsensus nawet w trudnych sprawach. To zadania kontynuujemy, ale po 20 latach stają przed nami nowe, inne zadania. To my powinniśmy w codziennych działaniach pamiętać, że obowiązkiem pracodawców jest dbałość o podmiotowe traktowanie partnerów gospodarczych społecznych i konsumentów, dbałość o jakość produktów i usług oraz dotrzymywanie handlowych umów – mówił w swoim wystąpieniu podczas uroczystości Krzysztof Skóra, prezes zarządu KGHM Polska Miedź S.A. – Dzięki działaniom Związku Pracodawców Polska Miedź łatwiej jest rozwiązywać problemy, bo można je omówić i spojrzeć na nie z innej perspektywy. Dzięki dziesiątkom konferencji, kongresów i spotkań organizowanych przez Związek Pracodawców Polska Miedź tysiące ludzi miało okazję zdobyć nowe kompetencje, przedyskutować istotne problemy oraz skorzystać z doświadczeń innych. – mówił Krzysztof Skóra, prezes zarządu KGHM Polska Miedź S.A.
Goszczący na spotkaniu Marszałek Województwa Cezary Przybylski, podkreślał wagę istnienia tej jednostki . – Chciałbym pogratulować tych 20 lat pracy na rzecz nie tylko pracodawców, ale też na rzecz rzeszy ludzi, którą zatrudniają. Związek Pracodawców Polska Miedź Zrzesza blisko 100 firm z Dolnego Śląska, które zatrudniają blisko 30 tys. ludzi. Nie tylko za duży kapitał chcę podziękować. Rozwój Dolnego Śląska w dużej mierze związany jest z KGHM , a tym samym ze Związkiem Pracodawców Polskiej Miedzi. To nie tylko więc dynamiczny rozwój gospodarczy, ale przecież za tymi firmami, za KGHM kryje się potężny potencjał intelektualny. Bardzo wiele zależy od innowacyjności w gospodarce. Chcę bardzo podziękować za dotychczasową współpracę pomiędzy KGHM< Związkiem Pracodawców a samorządami, za wspieranie i sportu i kultury oraz wiele inicjatyw przeprowadzanych przez samorządy. Życzę wam wiele satysfakcji i dobrych decyzji – mówił Marszałek Cezary Przybylski.
Uroczystość była okazją do wręczenia ważnej statuetki. Związek Pracodawców Polska Miedź z rąk wiceprezydenta Pracodawców RP otrzymał Nagrodę Dolnośląski Gryf, która jest bardzo prestiżowym wyróżnieniem.

Poprzedni artykułKlima Cup po raz drugi, Grali dla Filipa – FOTO
Następny artykułPowstańczy Start Hufca ZHP Lubin – FOTO