Od czwartku 29 września do piątku 30 września w CK Muza w Lubinie będzie gwarno,  tłoczno, naukowo i na pewno zaskakująco. Rusza Dolnośląski Festiwal Nauki. To już XIX edycja wydarzenia organizowanego w wielu miastach Dolnego Śląska. Duży wkład w imprezę ma Fundacja KGHM Polska Miedź S.A. Pokazy i warsztaty w Lubinie odbywają sie pod hasłem “Ziarno prawdy”. 

Będzie sporo ciekawostek zarówno w teorii, jak i w praktyce. Szereg wykładów i pokazów rozpoczyna się w czwartek 29 września. Dolnośląski Festiwal Nauki odbywa się po raz XIX. Głównym organizatorem wydarzenia jest Politechnika Wrocławska. Ponad 300 wykładów i pokazów prowadzony jest w kilku miastach województwa: we Wrocławiu, Bolesławcu, Wałbrzychu, Ząbkowicach Śląskich, Jeleniej Górze, Legnicy a teraz Lubina.

W Lubińskiej Muzie Festiwal odbędzie się po raz czwarty. Hasło tegorocznej edycji brzmi „Ziarna wiedzy”. Festiwal jest imprezą popularnonaukową. Dużym wsparciem finansowym w organizacji wydarzenia służy kolejny rok z rzędu Fundacja KGHM Polska Miedź. – Jest to dla nas niezwykle istotne. Nie chodzi tylko o pieniądze, ale też o to, że są ludzie tak samo jak my przekonani, że popularyzowanie nauki jest ważne. Z jednej strony jest to inwestycja w młodych ludzi, ale też w starszych, bo festiwal jest organizowany nie tylko dla młodych, ale też dla starszych ludzi – mówi Kazimierz Orzechowski, koordynator Dolnośląskiego Festiwalu Nauki, pracowni Politechniki Wrocławskiej.

Już od godziny 10.00 w lubińskiej Muzie będzie więc sporo się działo. Wstęp na wydarzenia jest bezpłatny.