Wiosną tego roku górnicy z ZG Rudna zorganizowali po raz pierwszy turniej piłki halowej pod hasłem Klima Cup – Gramy dla Dobrusi. Teraz powtórzono charytatywną sportową akcję. W sobotę miała miejsce II edycja Klima Cup. Teraz grano dla Filipa, chorującego na zespół Westa. Podczas rozgrywek prowadzono licytacje i sprzedawano losy. Na leczenie i rehabilitację chorego dziecka zebrano ponad 8200 złotych. 

W marcu pomagano małej Dobrusi. Tym razem postanowiono wesprzeć rodzinę Filipa, który cierpi na zespół Westa.  Nazwa turnieju Klima Cup wzięła się z tego, że pomysł pojawił się na oddziale klimatyzacji K-1 z ZG Rudna. Tym razem podczas przerw w meczach licytowano różnorodne przedmioty, jakie organizatorzy otrzymali od darczyńców. Widzowie i zawodnicy licytowali między innymi zegar kuchenny, statuetkę ZG Rudna, kurtkę, zestaw do wina Termospec, biurkowy przybornik z zestawem Nalco, kamerę do samochodu Nalco czy też rakiety śnieżne Siemag

Jak mówi tato Filipa, Marcin Sukiennik, górnik z oddziału K-1  ZG Rudna, wydatki na leczenie dziecka są ogromne. Każda pomoc się liczy. Jeden turnus rehabilitacyjny chłopca to koszt 5 tys. złotych. Koszty są znacznie wyższe.

Piłkarze walczyli więc nie tylko o tytuł najlepszych, ale o zdrowie chłopca. Można powiedzieć, ze wszyscy wygrali, bo zebrane pieniądze pomogą zarówno dziecku, jak i rodzinie. Na najwyższym miejscu na podium stanął zespół NALCO, II miejsce zajęła drużyna E-3 ZG Rudna, trzecie Eleks, IV K-1 ZG Rudna, zaś piąte K-2 ZG Rudna.

Poprzedni artykułAbsurdalna decyzja sędziów zepsuła widowisko w Lubinie
Następny artykuł20 lat minęło – jubileusz ZPPM – FOTO