Druga edycja IT Planet E – Sport Masters zakończona. Setki fanów gier komputerowych przewijało się przez sale CK Muza w sobotę i niedzielę. Miłośnicy nowych technologii mieli do dyspozycji blisko 150 stanowisk, na których grano w przeróżne gry. Nie zapomniano też o fanach gier planszowych. 

Miniturnieje i rozgrywki główne, w których pula nagród to w sumie 25 tysięcy złotych. Rok temu organizatorzy mieli do dyspozycji zaledwie 2,5 tys. złotych. Tym razem do współpracy udało się zachęcić KGHM Polska Miedź S.A. Spółka zadbała o odpowiednie zaplecze finansowe.

W charakter imprezy wpisały się też stoiska przygotowane na korytarzach. Można było znaleźć sporo gadżetów jak koszulki, kubki, plakaty, ale też gry na różnego rodzaju konsole. – Mamy gry na Playstation 4 i 3, Xbox 360 i One. Na  co dzień prowadzimy skup, sprzedaż i wymianę. Tu jesteśmy bardziej, by się pokazać. To doskonałe miejsce do reklamowania swojego asortymentu. Można sobie u nas pograć na najnowszej konsoli Playstation 4 i porównać ze starymi – mówiła Anna Kucy, z lubińskiego salonu “Świat Gier”.

Przy konsolach podczas eventu zasiadano niezależnie od wieku. Frajda była dla wszystkich jednakowa. – Byłem tu rok temu i bardzo mi się podobało. Można tu pograć w wiele gier, których się nie ma. Są nowe komputery, słuchawki i klawiatury, które można przetestować- mówił Dominik Danis, 14 – latek z Lubina. – Nawet nie wiedziałem, że taki event jest. Kolega mi powiedział. jest tu bardzo fajnie, atmosfera super. Jest tu taka więź wszystkich graczy z okolicy. Jest bardzo przyjemnie. Bardzo mi się podoba – dodawał  Dawid Gawluk, 16 – latek z Polkowic.

Kolejny IT Planet E – Sports Masters dopiero za rok. Jego najwięsi fani już zaczynają odliczać dni do następnej przygody w CK Muza. Frekwencja tegoroczna pokazała, że impreza ma szanse na stałe wpisac się w kalendarz wydarzeń.

 

Poprzedni artykułMłodzież opanowała 64bieg parkrun w Lubinie — FOTO
Następny artykułŁucznicze zmagania w Karczowiskach – FOTO