W minioną sobotę na boisku w Karczowiskach odbył się I Otwarty Turniej Łuczniczy o puchar Przewodniczącego  Rady Gminy Lubin. W zawodach wzięło udział 28 mężczyzn, 12 kobiet i 16 dzieci do lat 14. 

Wszyscy uczestnicy brali udział w konkurencji 5×3 strzały z odleglości 10 metrów. Przed ocenianymi seriami można było skorzystać z próbnych strzałów. Konkurencja była o tyle trudniejsza, gdyż łuki nie posiadały zamontowanych przyrządów celowniczych.

Wśród uczestników byli Ci, co trenują na co dzień ten sport na terenie gminy, a także Ci, którzy ten rodzaj broni mieli w rękach po raz pierwszy. Organizatorzy turnieju starali się stworzyć dogodne warunki dla wszystkich uczestników, dlatego na stanowiskach pojawiły się także łuki dla osób leworęcznych o różnej wielkości.

Najwięcej emocji wywołał pojedynek sołtysa Karczowisk z Przewodniczącym Rady Gminy. Po trwającym 5 serii pojedynku lepszym okazał się gospodarz imprezy pokonując rywala 47 punktami.

Poza dobrą zabawą i rekreacją na świeżym powietrzu, dla najlepszych przewidziano puchary i medale oraz dyplomy, które wręczali: Pan Norbert Grabowski – Przewodniczący Rady Gminy Lubin oraz Pan Jerzy Dzikowski – trener sekcji łuczniczej w Karczowiskach.

W konkurencji kobiet najlepsza okazała się Paulina Ostrowska, która zdobyła 145 punktów. Srebro medal przypadł Agnieszce Chiluta z wynikiem 128 pkt. Ostatnie miejsce na podium zajęła Aleksandra Targowicz z wynikiem 119 punktów.

W konkurencji dzieci do lat 14, najlepszy wynik osiągnął 12 letni Jakub Wójcik vel. Jaworski (118 pkt). Drugie miejsce zajął Hubert Wachowski z wynikiem 100 pkt. Brązowy medal przypadł dla Oliwii Góral, która wystrzelała 89 oczek. Poza pucharami i medalami dla trójki najlepszych, wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy.

Najwięcej problemów było przy ustaleniu najlepszych mężczyzn podczas zawodów, gdyż nie wszyscy zawodnicy przestrzegali regulaminu. Bezapelacyjnie pierwsze miejsce przypadło dla Mariusza Walady, który uzyskał wynik 131 pkt. Drugi na podium stanął Jan Posłuszny i chociaż uzyskał 3 wynik, to jego rywal został zdyskwalifikowany za brak podpisu na metryce strzelań. Brązowy medal przypadł Dla Mateusza Musiatowicza z wynikiem 124 pkt. Sołtys Karczowisk – Pan Dariusz Sędzikowski uplasował się na 5 pozycji z wynikiem 116 pkt .

Organizatorzy postanowili także nagrodzić największym pucharem najmłodszego zawodnika turnieju. Okazał się nim sześcioletni Karol Wachowski z Karczowisk, który o 4 dni jest starszy od swojej koleżanki Ewy Kuklińskiej. Niezwykłym gestem popisał się Mariusz Walada, który po otrzymaniu pucharu za 1 miejsce, wręczył go najmłodszej dziewczynce na turnieju.

Patrząc na frekwencję turnieju organizatorzy, czyli Gmina Lubin, Rada Sołecka Karczowisk oraz LZS SKS Raszówka, zapowiedzieli, że nie wykluczone są kolejne edycje zawodów.

Poprzedni artykułWeekend z IT Planet – setki fanów w Muzie – FOTO
Następny artykułStrzelali na osiedlu Przylesie- FOTO

1 KOMENTARZ

Comments are closed.