Dolnośląski Konkursie Diagnostów Samochodowych za niespełna trzy tygodnie. 5 czerwca w Okręgowej Stacji Kontroli Pojazdów PZM w Lubinie przy ul. M. Skłodowskiej – Curie 177
od 9.00 rozpoczną się zmagania najlepszych diagnostów samochodowych. 

Konkurs organizowany jest przez Radę Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT “Zagłębia Miedziowego” w Legnicy wraz ze Stowarzyszeniem Inżynierów i Techników Komunikacji Rzeczypospolitej Polskiej Oddział Zagłębia Miedziowego w Legnicy, przy wsparciu Polskiego Związku Motorowego OZDG we Wrocławiu, który udostępnia na ten cel Okręgową Stację Kontroli Pojazdów w Lubinie. Pierwsza edycja konkursu na najlepszego diagnostę w Polsce odbyła się w maju ubiegłego roku w ramach VIII Konferencji transportu drogowego w Lubinie. Historycznym tytułem pierwszego najlepszego diagnosty w Polsce może poszczycić się Łukasz Ciepiela z Osieka (SIMP Oddział Tarnów).

Podobnie jak w ubiegłym roku konkurs rozegrany zostanie w dwóch etapach. W pierwszym zawodnicy rozwiązywać będą indywidualnie test pisemny z wiedzy dot. badań technicznych pojazdów, opracowany przez ekspertów techniczno-motoryzacyjnych i przy współudziale naukowców Politechniki Wrocławskiej. Etap drugi to drużynowy (dwuosobowy) to  sprawdzian umiejętności praktycznych w zakresie oceny sprawności technicznej pojazdu. Polegać będzie na wykryciu jak największej liczby usterek w samochodzie osobowym i odbędzie się na stanowisku kontrolnym na tzw. Żywym Warsztacie. Zgodnie z regulaminem na podstawie zebranych wyników Komisja sędziowska wyłoni zwycięzców w klasyfikacji indywidualnej najlepszego diagnosty, a także w klasyfikacji drużynowej najlepszej stacji kontroli pojazdów – informuje Tadeusz Chodorowski prezes Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Komunikacji RP Zagłębie Miedziowe w Legnicy.

inf.