Górnicy oraz ich przyjaciele ze Śląska i Zagłębia Miedziowego zmierzą się w nowym turnieju. W sobotę 21 maja w hali sportowej przy ulicy KEN w Lubinie odbędą się I Mistrzostwa Polski Górników i Przyjaciół w Siatkówce. O tytuł najlepszych powalczy w sumie 8 drużyn. 

 

Głównym organizatorem nowego turnieju jest Stowarzyszenie Madness. Patronat nad wydarzeniem objął starosta lubiński i hotel Aston z Lubina. Od 8.00 rano zawodnicy będą zmagali się  w dwóch grupach. Wśród zespołów pojawią się siatkarze z ZG Rudna K-1, Pol – Miedź Trans czy Energetyki. W szranki staną nie tylko górnicy i ich przyjaciele z Zagłębia Miedziowego. Cztery drużyny pochodzą ze Śląska. Do godziny 12.00 miłośnicy siatkówki mogą więc udać się do hali sportowej przy KEN w Lubinie, by kibicować i chwycić odrobinę sportowych emocji. Rozgrywki potrwają do około 12.00.

– Spotykamy żeby się poruszać. Miejmy nadzieję, że siatkówkę uda się jeszcze bardziej na tym terenie rozpropagować. Pierwszy turniej nie cieszy się z nie wiadomo jakim rozgłosem, ale liczymy na większe zainteresowanie w przyszłości – mówi Wojciech Chmielewski, prezes Stowarzyszenia Madness.

fot. stowarzyszenie madness