Dziś ( 19 kwietnia) na trasie DK3 Lubin – Legnica w okolicy Kochlic uruchomiony zostanie kolejny objazd, tzw. bajpas związany z powstawaniem jednego z kilkunastu obiektów mostowych.  Budowa drogi S3 powoduje, że jest wiele utrudnień dla kierowców. 

Docelowo na drodze S3 na odcinku blisko 23 kilometrów od Lubina do Legnicy powstanie kilkanaście mostów. Trwają intensywne prace przy ich budowie. Przed kierowcami największe utrudnienia już w maju. Wszyscy ci, którzy wybierają się do Legnicy powinni liczyć się z poważnymi objazdami. Do sąsiedzkiego miasta wjazd będzie odbywał się za pomocą tymczasowego ronda które powstanie przy ulicy Domeyki. Najtrudniejsze prace związane będą z robotami ziemnymi. – Poważne zadanie to odbicie się od podłoży, które mają zmienne warunki gruntowe, gdzie są wysokie poziomy wód gruntowych, grunty spoiste. Mamy tutaj metody, według których radzimy sobie z tym podłożem. Zmierzamy ku temu, by przygotować się do robót bitumicznych, które rozpoczną się na przełomie czerwca i lipca bieżącego roku. – mówi Piotr Borcoń kierownik budowy z firmy Budimex, wykonującej inwestycję.

Do końca tego roku powinna być przygotowana pierwsza nitka drogi S3. W 2017 to nią właśnie pojadą  kierowcy a w miejscu gdzie obecnie jest DK 3 powstanie druga strona przyszłej drogi ekspresowej. W tym miejscu warto wspomnieć, że droga S3 w większości pokryje się w śladzie z dotychczasową drogą krajową.

Budimex ma już na swoim koncie kilka dróg ekspresowych na terenie Polski, którymi zapewne mieszkańcy Zagłębia Miedziowego mieli już okazję się poruszać. – Najbliższe nam tutaj to Sulechów, odcinki pod Zieloną Górą, Międzyrzecz, a sprzed wielu jeszcze lat droga między Gorzowem a Szczecinem. Prosimy o wyrozumiałość i cierpliwość w związku z utrudnieniami w ruchu, bo robimy to dla nas wszystkich. Podróżujemy na d morze tymi trasami z naszymi rodzinami. robimy to też dla tranzytu, który rozwija nie tylko regiony, ale też całość kraju. To jest istotna inwestycja. Cieszymy się jako zespół, że bierzemy w tym udział dlatego podchodzimy ambitnie do tego zadania. Chcemy wykonać tę robotę w terminie – zapewnia Piotr Borcoń.

Obecnie przy budowie odcinka Lubin – Legnica pracuje blisko 400 osób. Docelowo budową zajmie się 500 pracowników.