Ciekawie zapowiada się sobotni wieczór 9 kwietnia w CK Muza. Stowarzyszenie Dar Losu i KGHM wraz z wolontariuszami Polskiej Miedzi zapraszają na Niebieski Wieczór Kabaretowy. Na scenie Kawiarni pod Muzami pojawią się lokalne grupy kabaretowe. Będą też konkursy, licytacje i punkt doświadczalny. Dochód z imprezy wesprze dzieci, które chorują na autyzm. 

Choć 2 kwietnia i Międzynarodowy Dzień Autyzmu już za nami, to nie koniec wydarzeń zorganizowanych z myślą o chorych na autyzm. Już dziś można zaplanować sobotnie popołudnie i wieczór 9 kwietnia. Od godziny 17.00 w CK Muza w Lubinie rozpocznie się Niebieski Wieczór Kabaretowy. na scenie wystąpią lokalne grupy, które pół żartem pół serio przybliżą zagadnienia autyzmu, ale nie tylko. Będzie można obejrzeć i posłuchać legnicki “Kabaret Bartnicy”, grupę “Wyindywidualizowani”, “Zakonska” czy “Blade Pojęcie”. Pomiędzy występami odbędą się licytacje. Będzie można wylicytować piłkę nożną z autografami zawodników KGHM Zagłębie Lubin czy profesjonalne masaże w wykonaniu rehabilitantki Anny Kłęskiej. Wśród nagród i gadżetów są przedmioty przekazane przez sklep mSport, AVON czy wejściówki na mecz piłkarek ręcznych MKS Zagłębie Lubin.

– Miesiąc kwiecień to miesiąc dla autyzmu. Świecimy na niebiesko, mówimy o autyzmie – czym jest, jak się zachowują dzieci czy dorośli, którzy borykają się z autyzmem. Sobotni wieczór 9 kwietnia będzie pełen atrakcji. Wraz z KGHM organizujemy charytatywną akcję na potrzeby dzieci z autyzmem. Wejście to cegiełka za minimum 10 złotych. To zależy od osób, które przyjdą. Można dać też więcej. Przed wejściem do kawiarni będą stosika doświadczalne, gdzie za pomocą prostych doświadczeń będziemy pokazywać co to jest autyzm. Każdy będzie mógł poczuć jak dzieci z autyzmem odbierają świat albo co dzieje się w ich głowach, gdy są na podwórku, w hałasie, wśród ludzi. Jakie problemy mają na co dzień. Będzie też wystawa dzieci dotkniętych tym zaburzeniem z ZS 3 z Lubina. Dla mnie to szczególna wystawa, bo mój synek tam chodzi do szkoły   – mówiła Sylwia Majewska ze Stowarzyszenia Dar Losu.

Wydarzenia rozpoczną się już o 17.00.