Przyjechali do Lubina jako wicelider tabeli, odjechali sążnie pokonani – Piast Gliwice nie spodziewał się na pewno takiego wyniku. KGHM Zagłębie Lubin od pierwszych minut ustalało reguły gry, by ostatecznie wygrać nad gośćmi 4:1.

Pierwsza bramka dla Miedziowych padła już w 2 minucie spotkania w wykonaniu Łukasza Janoszki. Drugiego gola Zagłębie zdobyło na rzucie karnym podyktowanym przez sędziego za faul właśnie na Janoszce ( 7′ Filip Starzyński).

Po przerwie na 3:0 wynik podniósł znowu Janoszka (’54). W 64.minucie jedyną bramkę dla gości zdobył Mateusz Mak. Kibice doczekali się jeszcze jednej bramki dla Zagłębia. Strzelił ją w 81. minucie Filip Jagiełło.

Mecz na stadionie obejrzało ponad 6800 widzów. Zachęcamy do obejrzenia naszej galerii zdjęć, w której mamy ponad 250 fotografii. Szukajcie się na zdjęciach.