Jubileuszowy, bo 10 raz w Lubinie odbędą się targi pracy organizowane przez Powiatowy Urząd Pracy. Wydarzenie pozwoli zarówno poszukującym pracy, jak i pracodawcom na spotkanie w jednym miejscu. Będzie to okazja, by w pigułce poznać lokalny rynek pracy, znaleźć zatrudnienie lub załogę. 

 

X Targi Pracy zaplanowano na 8 kwietnia 2016 w piątek w galerii Cuprum Arena od godziny 12.00 do 16.00. Stoiska będą podzielone na trzy strefy: pracodawców, rozwoju zawodowego i strefę nowego przedsiębiorcy. Już dziś wiadomo, że wśród firm oferujących zatrudnienie będą trzy stoiska gości z Niemiec i jedno z Czech. W strefie rozwoju zainteresowani znajdą instytucje zajmujące się szkoleniem i doskonaleniem zawodowym. W części dla nowych przedsiębiorców pojawią się doradcy z urzędu miasta, skarbowego i ZUS. będą służyć rada i pomocą tym, którzy myślą o założeniu własnej działalności.

Ciekawostką jest fakt, że PUP zaprosił na targi Straż Graniczną. Spełnia to oczekiwania pracodawców, którzy chcą zatrudniać w Polsce obcokrajowców. Służby graniczne poinformują na jakich zasadach wolno to robić i co mówią przepisy.