Przyczyny zderzenia busa z ciężarówką nie są znane. W wypadku na miejscu śmierć poniosła pasażerka busa. Kierowca – jej mąż – trafił do szpitala. Badanie wykazało u niego ponad pół promila alkoholu.

Na miejscu pracują policyjni technicy i dochodzeniowcy wraz prokuratorem. Wyjaśniają przyczyny tej tragedii. Z relacji świadka – kierowcy ciężarówki która jechała za DAF-em, który brał udział w wypadku – wynika, że bus musiał zjechać na przeciwległy pas ruchu i tu doszło do zderzenia z ciężarowym DAF-em, który miał uciekać na lewy pas ruchu, aby uniknąć zderzenia z busem. Ostatecznie ślady zderzenia na ciężarówce widoczne są po jej prawej stronie. DAF wylądował w rowie po prawej stronie drogi. Bus około 20 metrów dalej. W wyniku zderzenia rozszczelniony został zbiornik paliwa w ciężarówce. Przód volkswagena zwłaszcza po stronie pasażera jest zmiażdżony.

Jaki był dokładny przebieg wypadku ustalają policjanci z prokuratorem. Kierowca ciężarówki, tak jak kierujący busem, trafił do szpitala. Pasażerka busa zginęła na miejscu. Małżeństwo prowadziło działalność handlową. W busie było sporo zabawek, różnego rodzaju suwenirów spotykanych na festynach, czy odpustach. – Kierowca ma 65 lat, kobieta, która zginęła 67 – mówi Jan Pociecha, oficer prasowy lubińskiej policji i dodaje – Badanie trzeźwości kierowcy busa wykazało ponad pół promila alkoholu.

Droga jest całkowicie zablokowana. Policja kieruje objazdami przez Legnicę.

Zdjęcia za zgodą portalu DLU24.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoją nazwę