W Legnicy szykuje się kolejna akcja organizowana przez działaczy KOD pod hasłem “TVPiS kłamie”. Lubinianie będą mile widziani na legnickim rynku w sobotę w samo południe. Tym razem to nie protest a happening podczas którego oddawane będą ….. telewizory. 

Ma być to akcja ekologiczno – polityczna. Z jednej strony przesłanie na temat mediów publicznych w Polsce, z drugiej okazja, by oddać zepsute odbiorniki telewizyjne, które bez opłaty zostaną zutylizowane. Organizatorzy zachęcają do udziału również lubinian, którzy u siebie w mieście mogą nie mieć takich okazji.

– Jest to akcja związana z ustawą medialna, która zwana była małą ustawą, a zniszczyła bardzo dużo. Będziemy w symboliczny sposób pokazywali, że nam to się nie podoba. Będzie wielka zbiórka telewizorów i wagonik. Programy TVP 1 i TVP 2 są w tej chwili zmarnowane. Telewizja Kultura i Info są też słabe. Wszystkie programy przejęte przez ludzi z wiadomej jedynej słusznej partii stały się mniej  interesujące. One mają kierunek nacjonalistyczny. To już nie jest otwarta telewizja – mówi Urszula Kwiatkowska – Sznerch, działaczka KOD z Legnicy – Zapraszamy 19 marca w samo południe do legnickiego rynku. Akcja będzie trwała około 2 godzin w przestrzeni między Teatrem a Cepelią – dodaje Urszula Kwiatkowska – Sznerch.

fot. KOD/Krzysztof Raczkowiak

Poprzedni artykułCiepłownictwo – debata o problemach
Następny artykułŚmiertelny wypadek pod Miłosną