MCZ S.A. zdobył tytuł najlepszego szpitala na Dolnym Śląsku po raz trzeci. Poza tym ranking Rzeczpospolitej usytuował lubińską placówkę na piątym miejscu w Polsce spośród 100 ocenianych szpitali.

Był to już XII ranking dziennika Rzeczpospolitej. Pod lupę wzięto 100 placówek w całej Polsce. Oceny dokonywało Centrum Monitorowania Jakości z ramienia Ministerstwa Zdrowia. Ranking tworzony jest na podstawie audytów czy ankiety, w której można zdobyć maksymalnie 100 punktów. Pod uwagę brane są m.in. infrastruktura szpitala, stan budynków, sytuacja ekonomiczna oraz jakość opieki medycznej. Szpital MCZ uzyskał 898,38 punktów.

– Miano najlepszego szpitala na Dolnym Śląsku ugruntowuje naszą pozycję jako lidera świadczeń medycznych. Jako pierwsi trzy razy z rzędu osiągnęliśmy ten zaszczytny tytuł – mówił Edward Schmidt, prezes zarządu MCZ S.A.
Miedziowe Centrum Zdrowia to spółka, która należy do grupy kapitałowej KGHM. Choć placówka jest całkowicie prywatna to świadczy usługi dla wszystkich również w ramach NFZ.
MCZ to nie tylko szpital w Lubinie, to również placówki medyczne w Legnicy, Głogowie, Rudnej i Chobieni. – Zostaliśmy uznani największą prywatną jednostką medyczną na terenie kraju. Jesteśmy szpitalem prywatnym, a naszym właścicielem w całości jest KGHM Polska Miedź S.A. Jesteśmy prowadzeni i działamy w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu. MCZ to jednostka otwarta dla wszystkich w ramach NFZ, ale także abonamentów medycznych. Cieszymy się, że możemy się opiekować pracownikami KGHM, ich rodzinami, ale wszyscy mieszkańcy Zagłębia Miedziowego są bardzo mile u nas widziani – podkreśla Edward Schmidt.

 

Poprzedni artykułŚmiertelne potrącenie w Gawronach
Następny artykułRatownicy wyróżnieni i odznaczeni – FOTO