Jechał w kierunku Rudnej. W tym samym kierunku szedł pieszy, bez odblasków i po niewłaściwej stronie. Pieszy zginął na miejscu.

DSC_5783

Dochodziła 8 rano. Do wypadku doszło około 100 metrów przed końcową tablicą Gawrony. – Pieszy około 60-letni mężczyzna szedł w kierunku Gwizdanowa – mówi Jan Pociecha, oficer prasowy lubińskiej policji. – W tym samym kierunku jechało audi A3, którym kierował 19-letni mieszkaniec gminy Lubin.

Samochód z wjechał w w pieszego poruszając się po prawej – właściwej stronie drogi  wojewódzkiej DW 323. Pieszy szedł tą samą stroną i w tym samym kierunku co jechał samochód. Z relacji policjantów i prokuratora obecnego na miejscy tragicznego wypadku mężczyzna nie miał żadnych odblasków, nie był ubrany w widoczną z daleka odzież. Pieszy zginął na miejscu – uderzył o maskę, szybę i dach samochodu i wpadł do przydrożnego rowu niedaleko końcowej tablicy miejscowości Gawrony w kierunku Gwizdanowa (Rudna Gwizdanów).

W ciągu kilku tygodni to trzecia śmierć pieszego na drogach powiatu lubińskiego. W sobotę 28 listopada na drodze krajowej nr 3 w miejscu w którym nie powinien znaleźć się pieszy zginał 23-letni lubinianin, najpierw uderzył w niego bus a potem przejechała po nim toyota http://dlu24.pl/2015/11/smiertelne-potracenie-kolo-gieldy/

Tydzień wcześniej była kolejna tragedia tym razem za salonem Toyoty w kierunku na Legnicę. Tu zginęła 80 letnia kobieta. Też nie miała żadnych odblasków.

http://dlu24.pl/2015/11/smiertelne-potracenie-na-k3/

Poprzedni artykułNapad na bukmachera
Następny artykułPierwsze miejsce wśród szpitali dla MCZ z Lubina