Uroczysta ceremonia wręczenia odznaczeń ratownikom zamyka cykl barbórkowych obchodów w KGHM. Blisko 100 osób zostało wyróżnionych różnorodnymi medalami i odznaczeniami w piątkowe popołudnie (18 grudnia) w Sali im. Jana Wyżykowskiego w siedzibie biura zarządu KGHM.

Zasłużony Ratownik Górniczy, złote i srebrne medale Jednostki Ratownictwa Górniczo – Hutniczego, odznaki honorowe Zasłużony dla Górnictwa RP, odznaki za zasługi dla rozwoju Gospodarki Rzeczypospolitej Polskiej, medale za długoletnią służbę oraz wyróżnienia Zasłużony w akcji – takie wyróżnienia wręczono blisko 100 osobom podczas piątkowej uroczystości. W wyjątkowej chwili poza osobami odznaczonymi wzięli udział dyrektorzy kopalń, hut, wojewoda dolnośląski, samorządowcy z Głogowa, posłowie na Sejm RP w osobie Ewy Drozd i Krzysztofa Kubowa, przedstawiciele Państwowej Straży Pożarnej, policji, wojska i wielu innych gości. – Nasze spotkanie jest znakomitą okazją do podsumowania naszych wspólnych dokonań ratowniczych. W roku 2015 los nie szczędził nam trudów ciężkiej pracy. Byliśmy wzywani 10 razy do podziemnych akcji ratowniczych, trzech akcji pożarowych sześciu akcji zawałowych. Lekarze z ratownikami byli wzywani 24 razy do zdarzeń jakie miały miejsce w wyrobiskach dołowych. Skuteczne akcje ratownicze utwierdzają nas w przekonaniu, że los pracowników KGHM Polska Miedź S.A. jest w dobrych rękach. – mówił do zebranych Piotr Walczak, dyrektor JRGH O/KGHM Polska Miedź S.A.
Wagę i rolę ratowników JRGH podkreślają wszyscy. – Zawód górnik – Ratownik to niezwykle szlachetny zawód, wymagający odwagi, ofiarności i zdyscyplinowania. To wyjątkowa praca, dając najcenniejszy skarb – zdrowie i życie, często z narażeniem własnego. To na was w tych najtrudniejszych chwilach liczą wasi koledzy, na wasze doświadczenie, na wasz profesjonalizm, na odwagę i ofiarność. Dzisiejsza uroczystość jest doskonałą okazją aby wam za to podziękować, aby wyrazić uznanie i szacunek dla waszej niebezpiecznej pracy. Dziękując wam życzę, aby ta praca dawała wam wiele satysfakcji i dumy. – mówiła Ewa Drozd, poseł na Sejm RP.  

Poprzedni artykułPierwsze miejsce wśród szpitali dla MCZ z Lubina
Następny artykułSerce Górnika świętuje 45 – lecie – FOTO