Prędkość musiała być znaczna. Po uderzeniu w tył astry, strefa zgniotu skończyła się blisko siedzenia kierowcy opla. W volvo kabina pozostała nietknięta.

Droga krajowa K3 na wysokości Szybu ZG Lubin nie była dzisiaj bezpiecznym miejscem. Wypadek z udziałem opla, volvo i mazdy zablokował drogę.

W wypadku koło zjazdu na ZWR przy szybie ZG Lubin na pasie w kierunku Polkowic, na opla astrę na wrocławskich tablicach z olbrzymią siłą najechało volvo. Tył astry został zmiażdżony. Do tego rykoszetem uderzenie otrzymała również mazda 3 na głogowskich tablicach, a volvem obróciło w kierunku przeciwnym do jazdy. Wszystkie auta jechały w kierunku Polkowic.

Astrą podróżowały trzy dorosłe osoby i około roczna dziewczynka. Rodzina trafiła do szpitala. Do szpitala trafił również kierowca volvo. Droga została całkowicie zablokowana. Kiedy służby ratunkowe zakończyły pracę ruch odbywał się lewym pasem w kierunku Polkowic.

Rodzina z astry przechodzi wnikliwe badania. Wszystkie osoby, które jechały tym samochodem były przytomne. Obserwatorzy mówili, że to cud, że w oplu nikt nie zginął na miejscu. Patrząc na rozbite auta widać, że po uderzeniu w tył astry, strefa zgniotu skończyła się tuż za fotelem kierowcy.

Policja bada przyczyny wypadku. O godz. 14 na drodze w tym miejscu jeszcze występowało poważne utrudnienie w ruchu, gdyż odbywał się tylko jednym pasem w kierunku Polkowic.

Zdjęcia za zgodą portalu DLU24.pl (więcej zdjęć na DLu24.pl)

1 KOMENTARZ

Comments are closed.