Kolejny wypadek na krajowej trójce na pasie do Polkowic. Dwie kierujące samochodami kobiety zostały ranne.

 

Jaki był dokładnie przebieg tego wypadku nie do końca wiadomo. Pierwotnie wyglądało na to, że będziemy mieli do czynienia z dwoma osobnymi zdarzeniami. Uderzeniem seata w zmieniający pas autobus i następnie najechaniem na tył seata przez volkswagena.

Policja wyjaśnia dlaczego wypadek miał miejsce. Z relacji świadków wynikało, że na poboczu i częściowo na prawym pasie w kierunku Polkowic, w miejscu niedozwolonym stała zaparkowana laweta. Autobus miał ją wymijać i w tym momencie (najprawdopodobniej zmiany pasa ruchu) w jego tył uderzył seat altea. W chwilę po tym na tył seata najechał volkswagen new beetle.

Kierujące seatem i volkswagenem kobiety trafiły do szpitala. Droga K3 na 366 kilometrze (za zjazdem na Pol-Miedź Trans w kierunku Polkowic) była całkowicie zablokowana przez trzy godziny. Policja zorganizowała ruch wahadłowy na drugim pasie. Niestety, korek który się utworzył wpłynął na kolejny jeszcze poważniejszy wypadek, w którym do szpitala trafiło 6 osób w tym około roczna dziewczynka. Doszło do niego niecały kilometr wcześniej.

Więcej zdjęć z tego wypadku na portalu DLU24.pl