Dwóch mężczyzn zostało zatrzymanych przez patrol Wydziału Prewencji lubińskiej komendy po otrzymaniu zgłoszenia od mieszkańców Lubina o dewastacji elewacji budynku. Zatrzymani mieli przy sobie puszki z farbą w sprayu oraz rękawiczki.

Dzisiejszej nocy, 24 stycznia 2014 roku, po północy oficer dyżurny lubińskiej komendy odebrał zgłoszenie o tym, iż dwóch młodych mężczyzn maluje farbą w sprayu elewację jednego z budynków na osiedlu Przylesie w Lubinie. Policjanci pełniący służbę w tym czasie usłyszeli komunikat o miejscu dewastacji oraz wyglądzie mężczyzn. Gdy patrol Wydziału Prewencji dojechał we wskazane miejsce, nie zastał nikogo, jednakże po podjęciu penetracji terenu, ulicę dalej zobaczyli mężczyzn odpowiadających opisowi. Na widok radiowozu jeden z nich wyrzucił puszkę z farbą na trawnik. Przy legitymowaniu okazało się, iż 24 i 26 –letni mieszkańcy Lubina posiadają jeszcze przy sobie puszki farby w sprayu oraz rękawiczki. Mężczyźni zostali zatrzymani i przewiezieni do Komendy Powiatowej Policji w Lubinie. Obaj zostali osadzeni w policyjnym pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. Wstępnie w rozmowie z policjantami jeden z nich przyznał się do dewastacji budynku, natomiast drugi jedynie do pomalowania drzwi wejściowych na klatkę jednego z budynków. Pracownik spółdzielni, do której należą budynki, wstępnie wycenił szkody na tysiąc złotych.
Przypominamy, iż jeżeli szkoda wyrządzona zniszczeniem mienia nie przekracza 420 złotych, czyn stanowi wykroczenie, natomiast jeżeli jest wyższa jest już to przestępstwo zagrożone karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Fot. archiwum/ inf. KPP Lubin