Dzisiaj w Lubinie rozpocznie się coroczny Dolnośląski Desant Gitarowy. W Młodzieżowym Domu Kultury o godz. 16:00 odbędą się bezpłatne warsztaty gitarowe. Zajęcia poprowadzi wirtuoz gitary bluesowej, pomysłodawca Gitarowego Rekordu Guinnessa – Leszek Cichoński.

Co roku, na około miesiąc przed Gitarowym Rekordem Guinnessa, w miastach Dolnego Śląska organizowany jest cykl edukacyjny przygotowujący do bicia Rekordu. Desant Gitarowy, obejmujący bezpłatne warsztaty gry na gitarze, rozpocznie się w Lubinie w piątek (11 kwietnia) o godz. 16:00 w Młodzieżowym Domu Kultury (ul. Komisji Edukacji Narodowej 6a).
Zajęcia prowadzi sam Leszek Cichoński – pomysłodawca największego święta gitary w Polsce, tegoroczny zdobywca tytułu Najlepszego Gitarzysty Bluesowego w plebiscycie Guitar Awards. Cichoński słynie także ze swojej działalności edukacyjnej – jako pierwszy w Polsce opracował instruktażowy kurs gry na gitarze z kasetami audio. Jest również autorem wielu edukacyjnych programów telewizyjnych („Blues-Rock Guitar”, „Gitarowe ABC”), a jego dwa ostatnie albumy „The Best of Studio & Live” i „Sobą Gram” otrzymały nominacje do nagrody Fryderyków. – Udział w zajęciach wziąć może każdy, niezależnie od poziomu zaawansowania. Jedyne wymogi to własna gitara i entuzjazm – zachęca Leszek Cichoński.
W trakcie czterogodzinnych, bezpłatnych kursów uczestnicy wykonywać będą m.in. ćwiczenia rytmiczne i dowiedzą się więcej na temat artykulacji w bluesie i rocku. Nie zabraknie chwytów do kultowego utworu „Hey Joe” Jimiego Hendrixa, który 1 maja zabrzmi we Wrocławiu podczas Gitarowego Rekordu Guinnessa. W tym roku podjęta zostanie próba pobicia rekordu z 2012 roku, gdy kawałek Hendrixa zagrało 7273 gitarzystów. Warsztaty będą zatem świetną okazją, by przygotować się do udziału w Pierwszomajowym Święcie Gitary. Desant odwiedzi także Lubiąż, Kłodzko i Ziębice.
Thanks Jimi Festival co roku gości sławy muzyki gitarowej. Gwiazdami tegorocznej edycji będą Eric Burdon z zespołem The Animals, legenda brytyjskiego rocka – Uriah Heep oraz jeden z najlepszych gitarzystów wszech czasów – Steve Vai.
Uczestnictwo w warsztatach gitarowych prowadzonych przez Leszka Cichońskiego jest bezpłatne. Należy przynieść swoją gitarę. Dolnośląski Desant Gitarowy realizowany jest ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.
Więcej informacji i materiały do nauki gry na www.heyjoe.pl.
Dolnośląski Desant Gitarowy w Lubinie – informacje i zapisy
11.04 (piątek) Lubin
Czas: od 16.00 do 20.00
Miejsce: Młodzieżowy Dom Kultury, ul. Komisji Edukacji Narodowej 6a
Kontakt z organizatorem: Andrzej Ossowski, 691 465 765
Zapisy: Telefonicznie w sekretariacie MDK – 76 847 86 64
osobiście lub telefonicznie u organizatora – 691 465 765
w dniu warsztatów – w miarę dostępności miejsc (wystarczy przyjść z gitarą)
Autor: materiały organizatora

Poprzedni artykułA może zawód górnik?
Następny artykułKino na temat