Dwóch kiboli Widzewa Łódź czekają problemy z dostępem do stadionów i spotkań ich ukochanej drużyny. Kochali ta bardzo, że obaj będą mieli spore problemy z prawem wstępu na stadiony.

W minioną sobotę kibice Zagłębia Lubin wreszcie mieli okazję zobaczyć swoją drużynę jak gra i strzela gole. Niestety nie wszyscy sympatycy piłki nożnej potrafili zachować się jak należy. Policjanci w trakcie spotkania zatrzymali dwóch mężczyzn. Pierwszy, 20-letni mieszkaniec Łodzi wdarł się na teren stadionu. Został ujęty przez ochronę obiektu, a następnie przekazany w ręce Policji – informuje asp. Karolina Hawrylciów z KPP Lubin. – Za popełnione przestępstwo przewidywana jest kara do roku pozbawienia wolności. Mężczyzna przyznał się do popełnionego czynu i otrzymał za nie karę ograniczenia wolności na okres 8 miesięcy, która polegać będzie na wykonywaniu pracy społecznie użytecznej przez 30 godzin w stosunku miesięcznym. Ponadto otrzymał on zakaz wstępu na wszelkie imprezy masowe na okres 2 lat.

Mało tego kibol będzie musiał stawiać się na policji w trakcie trwania meczów „Widzewa” Łódź oraz reprezentacji Polski zarówno w kraju jak i za granicą. Odpowie on także za popełnione wykroczenie, bowiem wdarł się na teren stadionu, nie posiadając wykupionego biletu ani środków pieniężnych na jego zakup.

Drugi z zatrzymanych, 17-letni mieszkaniec Łodzi najwyraźniej był zbyt nerwowy. Usłyszał zarzuty znieważenia umundurowanych policjantów z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji z Legnicy, którzy zwyczajowo dbali o bezpieczeństwo kibiców gości w trakcie trwania meczu. Za to przestępstwo grozi mu kara do roku pozbawienia wolności.

Poprzedni artykułMuzykomaniek na Mayday Rock Festiwal
Następny artykuł600 dawców szpiku dzięki Drużynie Szpiku