Mariusz „Muzykomaniek” Tryniszewski i jego zespół wezmą udział w eliminacjach do Mayday Rock Festiwal w Głogowie. Projekt chłopaków z Lubina został wybrany spośród 110 zgłoszeń. Ostatecznie o zwycięstwo powalczy 28 zespołów. Lubinianie zagrają w piątej edycji eliminacyjnej.

Eliminacje z udziałem Muzykomańka odbędą się 14 grudnia w Miejskim Ośrodku Kultury w Głogowie. – Nagrodą główną jest możliwość studyjnego nagrania. Zwycięzcy otrzymają też nagrody pieniężne i różne muzyczne rzeczy – informuje Mariusz Tryniszewski – Jest to dla nas duże wyróżnienie, bo w dzisiejszych czasach ciężko się przebić. Muzyka, którą wykonujemy nie jest łatwa ani do zagrania, ani w odbiorze. Dlatego ciężej jest przebić się z takim projektem. Zwykle wygrywają zespoły, które w głównej mierze wykonują lekką i przyjemną dla ucha muzykę. Chcemy mimo wszystko powalczyć o nagrodę. Już kiedyś, w 2007 roku, miałem przyjemność wygrać ten festiwal. Byłem wtedy z zupełnie inną grupą, innymi muzykami i innym tworem muzycznym. Wtedy się udało. Tym razem startujemy z zupełnie innym składem, materiałem i świeżą formuła muzyczną. Pomysł zrodził się w mojej głowie już dawno. Na początku próbowałem sam grać na gitarze basowej i układać do tego teksty. Później nawiązałem współpracę z Markiem Barnowskim, byłym gitarzystą zespołu Naman. Pomógł mi u siebie w studio nagrywać warstwy typowo instrumentalne pod wokal. Z tego powoli powstawał projekt, do którego później zaprosiłem ludzi. Dziś już grają ze mną żywo te rzeczy, które wcześniej robiłem z Markiem w studio – opowiada Mariusz.

W składzie jest obecnie trzech muzyków: Mariusz „Muzykomaniek” Tryniszwski z gitarą basową i wokalem, Michał Kaciuba – gitara solowa i Norbert Żurawski – instrumenty perkusyjne i perkusja.
fot: Mariusz Muzykomaniek Tryniszwski

Poprzedni artykułNa grzyby, czy na ryby…
Następny artykułKibole Widzewa osądzeni