Policja apeluje o ostrożna jazdę i rozwagę na drodze. Mundurowi zalecają ostrożność zwłaszcza w trakcie powrotów z wakacji.

Półmetek wakacji już za nami. Do pierwszego dzwonka w szkole pozostały jeszcze 3 tygodnie. W tym czasie odbywać się będzie najbardziej wzmożony ruch pojazdów w całym kraju, związany z powrotem dzieci z różnego rodzaju wyjazdów – informuje asp. Karolina Hawrylciów z lubińskiej policji. – Niestety jest to czas, w którym dochodzi do wielu wypadków i zdarzeń drogowych. Lubińska policja kolejny raz pragnie uczulić wszystkich kierowców do zachowania w tym okresie szczególnej ostrożności. Przede wszystkim pamiętajmy, aby w drogę wyruszać, gdy jest się wypoczętym i wyspanym, zmęczenie bowiem osłabia refleks, zmniejsza zdolność koncentracji, a nawet może doprowadzić do zaśnięcia za kierownicą. Najlepiej zatem w trakcie długiej, wielogodzinnej podróży, gdy pojawi się zmęczenie, zatrzymywać się na co najmniej kilkunastominutową przerwę w kierowaniu.

Częstą przyczyną wypadków jest także nadmierna prędkość i brawura, policjanci apelują zatem o rozwagę i stosowanie się do znaków drogowych, informujących o ograniczeniach prędkości.

Policjanci na terenie całego kraju będą przeprowadzać wzmożone kontrole pojazdów, a każdy kto naruszy przepisy drogowe może się liczyć z sankcją karną. Pamiętajmy zatem o właściwym wyposażeniu pojazdu, o właściwym przygotowaniu do jazdy, o tym, aby wszyscy pasażerowie mieli zapięte pasy, a dzieci były przewożone w fotelikach. Bardzo częstą przyczyną najtragiczniejszych wypadków drogowych jest kierowanie pojazdem w stanie po użyciu alkoholu albo w stanie nietrzeźwości, zatem pamiętajmy, iż stężenie alkoholu w organizmie może utrzymywać się przez wiele godzin, zaburzając naszą świadomość i koncentrację.

Poprzedni artykułMagister z Lubina!
Następny artykułO dwóch takich urzędnikach