Ruszyły zapisy do VI Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Internecie – Net Masters Cup . Do 1 marca 2013 potrwają zapisy do jednego z największych w Europie konkursów o technologiach informatycznych.


Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Internecie to wyjątkowy konkurs dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Do zmagań będą mogły przystąpić 3-osobowe drużyny pod nadzorem nauczyciela prowadzącego. Do uczestnictwa w Olimpiadzie zaproszonych jest co roku ok. 15 tys. szkół z całej Polski, a w pięciu poprzednich edycjach wzięło udział prawie 320 tys. osób.
Partnerami Olimpiady odpowiedzialnymi w całości za ułożenie pytań oraz weryfikację wyników na każdym etapie są renomowane uczelnie wyższe: Politechniki Warszawska, Łódzka, Poznańska i Wrocławska, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, Szkoła Główna Handlowa w Warszawie, Polsko-Japońska Wyższa Szkoła Technik Komputerowych oraz Polskie Towarzystwo Informatyczne.
Podczas dwóch etapów testów online oraz w Wielkim Finale na żywo uczestnicy będą rozwiązywać zadania z zakresu m.in. algorytmiki, programowania, baz danych, sieci komputerowych, grafiki komputerowej, podstaw telekomunikacji, sieci społecznościowych, systemów operacyjnych, informatyki gospodarczej i bezpieczeństwa w sieci.
Nagrodą główną dla najlepszej drużyny jest pakiet pełnej opieki podczas nauki na uczelni wyższej (stypendium finansowe, staż, warsztaty i wejściówki na prestiżowe konferencje naukowe) dla każdego z trzech członków drużyny oraz sprzęt elektroniczny. Nauczyciel prowadzący zwycięską drużynę otrzyma sprzęt elektroniczny oraz pakiet wejściówek na prestiżowe konferencje informatyczne.
Organizatorami tegorocznej edycji są: Grupa Netia i Grupa Allegro. Więcej informacji, regulamin i harmonogram na stronie www.netmasterscup.pl
Autor: (pit)/materiały prasowe

Poprzedni artykułLubinExtra! nr 35
Następny artykułChcieli sami przetopić?