„Teatr na Końcu Świata” działający przy Chobieńskim Ośrodku Kultury wystawił w świetlicy wiejskiej w Nieszczycach przestawienie pt. „Niech Ci w duszy Anieli grają”.
Teatr na Końcu Świata po raz kolejny przymierzył się do wspólnego przeżywania Bożego Narodzenia przedstawiając 4 sceny, które wiele mówią o ludzkim życiu i przemijaniu.
Przedstawienie składało się z czterech scen: Scena pierwsza miała tytuł „Opowieść świąteczna”, główny bohater to człowiek, niezwykle majętny i niezwykle skąpy. Dla niego liczyły się tylko pieniądze i wszystko co jest związane z zarabianiem pieniędzy. Scena kończyła się bardzo optymistycznie, ponieważ widzieliśmy, że nawet najbardziej zatwardziałe serca można skruszyć.
Scena druga zatytułowana była „Beztroskie dzieciństwo” – mówiła o tym jak bardzo starają się dorośli aby ich pociechy miały wszystko, aby się za bardzo nie natrudziły, no bo przecież jest zawsze mama, która czuwa, strzeże, dba o dobrobyt i bezpieczeństwo.
Trzecia scena to „Świąteczna nadzieja” – oczekiwanie na kolędę, na wigilię, na narodziny Bożego Dzieciątka i małego dziecka w łonie młodej matki, które jest owocem bestialstwa i gwałtu.
Czwarta scena miała tytuł ”Radość żebracza”- mądrością tej sceny była radość jakiej doznają ludzie przez innych nazywanych menelami, lumpami, elementem. Ludzi, którzy mówią o sobie, że są szczęśliwi, bo nie mają nić, to też nie mają po czym płakać a świętami cieszą się szczerze i prawdziwie.
Całe przestawienie oprawione było pieśniami świątecznymi śpiewanymi przez Panią Ewę Gudowską oraz prowadzona przez nią Scholę z Grębocic a także przez Wiktorię Łopaczyńską z Rudnej. W trakcie przedstawienia wysłuchaliśmy również wielu pięknych wierszy – w śród nich wiersze Pana Krzysztofa Jeleń pt. „Nowa Epifania” i „Prośby nieuleczalnie zdrowej.
W przedstawieniu udział wzięli:
Dzieci i młodzież: Natalia Kowynia, Maja Zagórska, Marcel Muzeja, Kamila Roskosz, Katarzyna Chałoń, Dominika Kusowska, Mateusz Gorzelnik, Paweł Spleśniak.
Dorośli: Elżbieta Bąk. Ryszard Bąk, Henryk Kowynia, Olga Bobek, Dorota Irzyk, Elżbieta Banaszkiewicz, Jadwiga Wrębiak, Helena Kobylańska, Maria Noszczyk, Dorota Zarzycka, Piotr Muzeja,Stefan Waściński, Robert Roskosz, Łucja Peregrym,
Oprawa muzyczna: Schola z Grębocic pod kierunkiem Pani Ewy Gudowskiej oraz Wiktoria Łopaczyńska – uczennica Zespołu Szkół w Rudnej.
Nagłośnienie – Andrzej Woleńszczak
Dekoracje – Dorota Zarzycka
Scenografia i reżyseria – Łucja Peregrym
Autor: (pit), Łucja Peregrym, ChOK