W piękny, nastrojowy wieczór (5 grudnia), w Centrum Turystyki i Kultury w Ścinawie Teatr Integracyjny Stowarzyszenia “Równe Szanse” po raz IX i ostatni wystawił “Kapryśną Królewnę”.

W grupie tej niepełnosprawni artyści razem z dziećmi ze ścinawskiej popdstawówki po raz kolejny mieli okazję zaprezentować aktorskie umiejętności. Po żywiołowej, tryskającej humorem i radością prezentacji można było podziękować reżyserowi przedstawienia Teresie Kogut, wspaniałym aktorom oraz osobom i wolontariuszom aktywnie wspierającym inicjatywę.
Drugą cześć wieczoru, przygotowana przez Stowarzyszenie Równe Szanse w Ścinawie, rozpoczęła piosenka Stanisława Soyki pt. “Tolerancja”, wykonana przez “Kabaret Na Jednej Nodze”. Utwór wprowadził uczestników spotkania w klimat zabawy integrującej grupy społeczne, działające na terenie Miasta i Gminy Ścinawa. Każda grupa czy stowarzyszenie, które przybyło na imprezę, miało okazję przedstawić własną historię oraz działania, które podejmuje. Po prezentacjach, wszyscy obecni na sali, wzięli udział w zabawie integracyjnej. Na zakończenie uczestnicy spotkania, ze wzruszeniem ponownie odśpiewali piosenkę “Tolerancja”. Ten wspólny śpiew zjednoczył nas: “życie nie tylko po to jest by brać, życie nie po to bezczynnie trwać i aby żyć, siebie samego trzeba dać”. Piękne i skłaniające do refleksji słowa podsumowały, przedświąteczny wieczór.
Dodajmy, że grupa teatralna rozpoczęła już przygotowania do wystawienia kolejnej inscenizacji – jasełek.